Змінився порядок присвоєння статусу учасника бойових дій

21 жовтня 2022 року на засіданні уряду ухвалені зміни до постанови Кабінету Міністрів України №413, що регулюють питання присвоєння статусу учасника бойових дій (далі – УБД) для військовослужбовців, які беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, тобто військовослужбовців, які стали на захист нашої держави під час воєнного стану із 24 лютого цього року.

Продовжити

Воєнний стан, Відповідальність, Військова служба, ЗСУ

Військові повістки: види та порядок вручення

Окремого нормативно-правового акту, який би регулював вручення повісток під час воєнного стану в Україні немає, але діє Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів від 21 березня 2002 р. № 352 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 100) (далі – Постанова №352).

Продовжити

Набув чинності закон щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян

12 червня 2022 року набув чинності Закон України №2196-IX "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян".

Продовжити