Затверджено список проєктів-переможців.

Координаційний комітет із впровадження Громадського бюджету Вараської громади підбив підсумки першого в історії громади обрання проєктів авторства її жителів.

Зокрема, під час засідання 10 листопада члени комітету затвердили проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів жителів громади. Отже, у перший рік впровадження громадського бюджету визначено 19 проєктів-переможців.

Так, серед великих проєктів переможцями стали:

• проєкт зі встановлення вольєрів у центрі тимчасової перетримки тварин (автор Валерія Жукова)
  • проєкт із облаштування футбольного поля на прибережній зоні річки Стир (автор Віктор Сус).

На проєкти заплановано виділити по 500 тис.грн.

Переможці серед освітніх проєктів:

• проєкт із облаштування лінгафонного кабінету у Вараському ліцеї №3 (автор Світлана Талах)
  • проєкт облаштування інноваційної столярної майстерні у Вараському ліцеї №1 (автор Людмила Бондар).

На реалізацію першої ідеї заплановано виділити 240 тис.грн., на іншу – 250 тис.грн.

Переможцями у категорії "сільські" проєкти стали сім авторів:

• "Мультифункціональний майданчик для занять ігровими видами спорту (з елементами скейт-парку) у с.Заболоття" (автор Ольга Ярошик) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Міні Сіті Сопачів" (автор Наталія Бартосевич) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Благоустрій території громадського парку у с.Стара Рафалівка" (автор Дмитрій Килюх) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Вуличні тренажери у с.Собіщиці" (автор Людмила Ткач) – плановані витрати 99 тис. 995 грн.
  • "Парк культури та дозвілля. Благоустрій центральної площі – візитна картка поліського села" (автор Олександр Руднік) – плановані витрати 99 тис. 691 грн.
  • Облаштування місця відпочинку "Активне дозвілля" у с.Озерці (автор Юлія Федорук) – плановані витрати 100 тис.грн.
  • "Дорога додому", с. Мульчиці (автор Дмитро Кульковець) – плановані витрати 92 тис. 500 грн.

Також членами координаційного комітету визначено і вісім "малих" проєктів-переможців:

• "Облаштування піднятого пішохідного переходу по вул. Лісовій" (поблизу магазину "Нектар") (автор Павло Поліщук) – плановані витрати 45 тис. 540 грн.
  • "БібліоХаб" – мультимедійний простір в бібліотеці (автор Ганна Карпач) – плановані витрати 150 тис.грн.
  • Спортивний захід "Триатлон Сопачів суперспринт" (автор Станіслав Харечко) – плановані витрати 119 тис. 100 грн.
  • "Рекреаційна зона у шкільних коридорах та вестибюлі ПСМНЗ Вараська ДМШ" (автор Ольга Алєксєєнко) – плановані витрати 83 тис.230 грн.
  • "Майданчик для вигулу та дресування собак" (автор Галина Савонік) – плановані витрати 150 тис.грн.
  • "Спортивний захід "Триатлон у закритих приміщеннях" (автор Анатолій Харечко) – плановані витрати 61 тис. 504 грн.
  • "Кімната сімейного читання у Вараській міській бібліотеці для дітей" (автор Наталія Кирильчук) – плановані витрати 78 тис.грн.
  • "Дитячий спортивний захід "Перегони на ґрунтах" (автор Станіслав Харечко) – плановані витрати 31 тис. 500 грн.

Проєкти реалізуватимуться упродовж 2022 року, передбачається, що виконавці звітуватимуться перед авторами проєктів-переможців про хід виконання відповідних робіт.