Про лікування та зубопротезування Захисників та Захисниць України за рахунок бюджетних коштів

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 4 листопада 2022 року №366 "Про Обласну комплексну програму соціальної підтримки Захисників та Захисниць України на 2023-2025 роки" у 2023 році за рахунок бюджетних коштів надається стоматологічна допомога, проводиться лікування та зубопротезування ветеранам війни, Захисникам та Захисницям України, постраждалих учасників Революції Гідності, батькам, вдовам та дітям Героїв Небесної Сотні.

Відшкодування витрат на проведення лікування та зубопротезування, вищезазначеній категорії осіб здійснюється в порядку відшкодування витрат на проведення лікування та зубопротезування Захисників та Захисниць України, ветеранів війни – добровольців, постраждалих учасників Революції Гідності, а також батьків, вдів та дітей Героїв Небесної Сотні, у межах коштів, затверджених в обласному бюджеті на поточний рік.

Право на отримання пільгового та безкоштовного зубопротезування мають жителі Рівненської області:

• військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони), особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (далі – Захисники та Захисниці);
  • ветерани війни – добровольці із числа жителів Рівненської області, які брали участь в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України та перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були створені або самоорганізувалися з цією метою, але в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших створених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів (далі – ветерани війни – добровольці);
  • постраждалі учасники Революції Гідності;
  • батьки, вдови та діти осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, визначені наказом Міністерства соціальної політики України від 08 травня 2014 року № 278 "Про затвердження списків осіб, члени сімей яких мають право на одержання одноразової грошової допомоги та доплати до пенсії у зв’язку з втратою годувальника" (далі – батьки, вдови та діти Героїв Небесної Сотні).

Зубопротезування проводиться:

• Захисникам та Захисницям, ветеранам війни – добровольцям, постраждалим учасникам Революції Гідності, а також батькам, вдовам та дітям Героїв Небесної Сотні згідно з чергою у комунальному підприємстві "Рівненська обласна стоматологічна поліклініка" РОР (Рівненська обл., м.Рівне, вул.Поштова 11) у межах коштів, затверджених в обласному бюджеті на поточний рік;
  • за медичними показаннями з таких матеріалів: металокерамічні зубні протези, бюгельні протези на атачментах, металокерамічні зубні протези на імплантатах, суцільнолиті конструкції, знімні зубні протези з термопластичних матеріалів. Для відновлення функції зубощелепної системи, зниження ризиків виникнення алергічних реакцій на метали та акрилові пластмаси, які використовуються для виготовлення частково знімних, знімних та мостовидних протезів, з штамповано-паяних конструкцій.

Право на безкоштовне та пільгове зубопротезування надається Захисникам та Захисницям, ветеранам війни – добровольцям, постраждалим учасникам Революції Гідності, а також батькам, вдовам та дітям Героїв Небесної Сотні, які зареєстровані/проживають на території Рівненської області, один раз.

Постановка на чергу із зубопротезування проводиться при особистому зверненні Захисників та Захисниць, ветеранів війни – добровольців, постраждалих учасників Революції Гідності, а також батьків, вдів та дітей Героїв Небесної Сотні до комунального підприємства "Рівненська обласна стоматологічна поліклініка" РОР (Рівненська обл., м.Рівне, вул.Поштова 11).

При реєстрації на пільгове зубопротезування Захисників та Захисниць, ветеранів війни – добровольців, постраждалих учасників Революції Гідності, необхідно мати такі документи:

• копія паспорта, ідентифікаційного коду;
  • копія посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, або посвідчення учасника бойових дій, або копія посвідчення ветерана війни – добровольця, або копія посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;
  • копія документа про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції (операції Об'єднаних сил) чи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Розрахункова сума на одну особу становить не більше 15 тис. гривень.

Захисник/Захисниця, ветеран війни – доброволець, постраждалий учасник Революції Гідності, а також батьки, вдова чи дитина Героя Небесної Сотні, які скористалися правом на пільгове зубопротезування у повному обсязі виділеної на одну особу суми коштів, але потребують протезування інших зубів, мають право сплатити різницю у вартості зубопротезування за власні кошти.

Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!