Все про #COVID19 для малого та середнього бізнесу

З метою оперативного висвітлення законодавчих та інших змін, які стосуються діяльності підприємців в умовах пандемії, Мінекономіки спільно з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва (SMEDO) створили загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину: http://sme.gov.ua/covid19/. На вказаному вебсайті вже міститься актуальна інформація про заходи  протидії поширення захворювання COVID-19 для підприємницької діяльності, перелік заходів державної підтримки, відповіді на головні питання від бізнесу. 

Поряд з тим, задля виявлення впливу на бізнес наслідків економічної кризи, що викликана пандемією COVID-19, проводить дослідження Business Index. Дане дослідження проводиться платформою SheExports у партнерстві з дослідницькою компанією Gradus Research та аналітичним центром Advanter Group на замовлення Офісу з просування експорту України, в рамках проєкту «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС-Україна у сфері торгівлі», що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Це системне опитування власників та керівників малого та середнього бізнесу, з метою виявлення впливу наслідків економічної кризи, пандемії COVID-19 та очікувань на 2021 рік.

Результати дослідження будуть передані Кабінету Міністрів України, Офісу з просування експорту, профільним міністерствам та іншим державним установам. Отримана інформація від представників малого та середнього бізнесу буде врахована при плануванні програм державної підтримки та інших заходів стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу.

Також результати дослідження будуть використані для розробки Національної економічної стратегії Україні 2030, що готується Кабінетом Міністрів України спільно з Центром Економічного Відновлення.

Дослідження складатиметься з трьох хвиль і буде фіналізовано до кінця 2020 року.

Для участі в опитуванні необхідно перейти за посиланням: https://web.gradus.app/business.