Оренда майна

Рішенням Вараської міської ради від 04.06.2021 № 431 "Про внесення змін до рішення міської ради від 24.02.2021 № 166 "Про врегулювання відносин щодо оренди майна комунальної власності Вараської міської територіальної громади (крім земельних питань)" наділено повноваженнями орендодавця департамент житлово-комунального господарства, майна та будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради.

Із метою проведення електронних аукціонів з передачі державного та комунального майна в оренду департамент житлово-комунального господарства, майна та будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради здійснив реєстрацію на електронному майданчику Українська універсальна біржа.

Із 1 лютого 2020 року набув чинності Закон України "Про оренду державного та комунального майна", який змінив правила оренди державного та комунального майна. Законом впроваджуються принципово нові механізми передачі майна орендарю шляхом використання електронних сервісів, проведення електронного аукціону. Встановлюються засоби запобігання зловживання при передачі такого майна в оренду.

Зазначаємо ключові завдання та новації Закону України "Про оренду державного та комунального майна":

 • Обмеження кількості випадків, коли майно можна віддавати в оренду без аукціону.
 • Внесення до електронної торгової системи інформації про всі чинні договори оренди майна. Громадяни отримають повноту інформації щодо кількості об’єктів оренди, їх площу, орендарів, та рівень орендних ставок.
 • Передача в оренду державного та комунального майна на електронному аукціоні, що проводиться в режимі реального часу в мережі Інтернет, особі, яка запропонувала найбільшу орендну плату.
 • Продовження строку дії договору оренди (крім тих, що продовжують вперше) здійснюється шляхом проведення електронного аукціону, на якому за чинним орендарем зберігається переважне право на продовження договору за найбільшою запропонованою на аукціоні орендною платою.
 • За новими нормами утворено два Переліки:
 • "Перелік першого типу" (Перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні);
 • "Перелік другого типу" (Перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

З моменту набрання чинності Закону всі аукціони з оренди державного та комунального майна відбуваються виключно через електронну торгову систему (ЕТС). Включення майна до переліків, опублікування переліків відбувається поза системою. Вся робота з Переліками та заявами проходить через ЕТС.

Основні вимоги щодо проведення електронних аукціонів з передачі майна в оренду визначено у статях 5 – 15 Закону, а особливості процедури передачі визначені у Порядку передачі майна в оренду, який затверджений Кабінетом Міністрів України.

Отже, процедура передачі майна в оренду відбувається у 6 етапів:

 • прийняття рішення щодо можливості передачі майна в оренду;
 • внесення інформації про потенційний об’єкт оренди до ЕТС;
 • прийняття рішення про включення потенційного об’єкта оренди до одного із переліків;
 • опублікування інформації про потенційний об’єкт оренди, відносно якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в ЕТС;
 • розміщення в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;
 • проведення аукціону на право оренди майна або передача об’єкта в оренду без проведення аукціону, укладання та публікація в ЕТС договору оренди.

Розмір стартової орендної плати для окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів) визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати.

Розмір гарантійного внеску встановлюється у розмірі стартової орендної плати (п.58 Порядку передачі майна в оренду):

 • за 1 місяць, якщо строк оренди – від 1 місяця до 1 року;
 • за 2 місяці, якщо строк оренди – від 1 до 5 років;
 • за 4 місяці, якщо строк оренди – від 5 до 10 років;
 • за 6 місяців, якщо строк оренди – від 10 років.

Розмір гарантійного внеску не може бути меншим за 0,5 мінімальної заробітної плати, діючої станом на 1 січня поточного року. Розмір реєстрації внеску станом на 01.07.2021 року становить 600,00 грн.

Законодавча база:

Закон України "Про оренду державного та коммунального майна"

Постанова КМУ "Про затвердження Порядку передачі в оренду державного та коммунального майна"

Рішення Вараської міської ради:

№ 166 від 24.02.2021 "Про врегулювання відносин щодо оренди майна комунальної власності Вараської міської територіальної громади (крім земельних питань)" (зі змінами)

№434 від 04.06.2021 р. "Про внесення змін до рішення міської ради від 31.03.2021 №224 "Про внесення змін до рішення міської ради від 15.12.2020 №50 "Про затвердження Переліку першого типу об’єктів комунального майна Вараської міської територіальної громади для передачі майна в оренду на аукціоні"

№433 від 04.06.2021 р. "Про внесення змін до рішення міської ради від 31.03.2021 №219 "Про внесення змін до рішення міської ради від 15.02.2020 №53 «Про затвердження Переліку другого типу об’єктів комунального майна Вараської міської територіальної громади для передачі майна в оренду без проведення аукціону"

№432 від 04.06.2021 р. "Про внесення змін до рішення міської ради від 15.12.2020 року №52 "Про затвердження переліку підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню"

№431 від 04.06.2021 р. "Про внесення змін до рішення міської ради від 24.02.2021 №166 "Про врегулювання відносин щодо оренди майна комунальної власності Вараської міської територіальної громади (крім земельних питань)"


20 жовтня 2021 року в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на передачу в оренду комунального майна:

Аукціон зі зниженням стартової орендної плати - Передача в оренду нежитлового приміщення №7 громадського будинку "Сільська рада", загальною площею 14,8 м.кв., за адресою: Вараський р-н, с.Сопачів, вул.Центральна 14а.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету "Про намір передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності та включення об’єкта нерухомого майна до Переліку першого типу" №265 від 19.08.2021


 

12 жовтня 2021 в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

нежитлове приміщення №69 в багатоквартирному житловому будинку, загальною площею 33,2 м2, що знаходиться за адресою: м.Вараш, м-н Вараш, 10а

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету "Про погодження продовження договору оренди комунального майна за результатами проведення аукціону" №292 від 20.09.2021 р.


 

 7 жовтня 2021 року в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

Нежитлове приміщення №74 в житловому будинку, загальною площею 31,0 м.кв., за адресою: м.Вараш, мкр-н Перемоги, 33а

Детальна інформація 

Рішення виконавчого комітету "Про погодження продовження договору оренди комунального майна за результатами проведення аукціону" №291 від 20.09.2021


 

5 жовтня 2021 року в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

Нежитлова будівля, об'єкт виробничого призначення, будівництво ВРБ, загальною площею 66,3 м.кв, за адресою: м.Вараш, Будівельна база №1 та №2 промислової зони, 51, корпус 7

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету "Про намір передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності та включення об’єкта нерухомого майна до Переліку першого типу" №289 від 20.09.2021


 

28 вересня 2021 року в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на передачу в оренду комунального майна:

Приміщення №№ 1-4, 5 (13,31 м.кв.), 36-39, 41, 34, 35, 40 в громадському будинку Приміщення їдальні №1, загальною площею 314,81 м.кв., за адресою: м.Вараш, Будівельна база №1 та №2 промислової зони, 49.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету "Про продовження договору оренди комунального майна за результатами проведення аукціону" №242 від 19.07.2021 р.


27 вересня 2021 року в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на передачу в оренду комунального майна:

нежитлове приміщення №7 громадського будинку "Сільська рада", загальною площею 14,8 м.кв., за адресою: Вараський р-н, с.Сопачів, вул.Центральна 14а.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету "Про намір передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності та включення об’єкта нерухомого майна до Переліку першого типу" №265 від 19.08.2021


20 вересня 2021 в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на передачу в оренду комунального майна:

приміщення №133 в Громадському будинку, гуртожитку для проживання сімей, загальною площею 12,6 м.кв, що знаходиться за адресою: м.Вараш, м-н Будівельників, 3.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №263 від 19.08.2021 "Про намір передачі в оренду нерухомого майна комунальної власності та включення об’єкта нерухомого майна до Переліку першого типу"


8 вересня 2021 р. в електронній торговій системі Прозоро.Продажі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

 

приміщень №137-141 у громадському будинку, гуртожитку для проживання сімей, загальною площею 38,7 м2, що знаходиться за адресою: м.Вараш, мкр-н Будівельників, 2.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №276 від 27 серпня 2021 р. "Про погодження продовження договору оренди комунального майна за результатами проведення аукціону"


3 вересня 2021 року в електронній торговій системі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

магазин "Хуторянка", загальною площею 104,9 м2, за адресою: м.Вараш, мкр-н Перемоги 49Б.

Детальна інформація за посиланням

Рішення виконавчого комітету №264 від 19.08.2021 р. "Про погодження продовження договору оренди комунального майна за результатами проведення аукціону"


26 липня 2021 року в електронній торговій системі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

нежитлові приміщення №№1-4, 5 (площею 13,31 м2), 34-41 громадського будинку Приміщення їдальні №1, загальною площею 314,81 м2, що знаходиться за адресою: м.Вараш, Будівельна база №1 та №2, Промислова зона 49.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №242 від 19.07.2021 "Про продовження договору оренди комунального майна за результатами проведення аукціону"


 

20 липня 2021 року в електронній торговій системі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

нежитлового приміщення №1-102 в будинку квартирного типу, загальною площею 30,8 м.кв., за адресою: м.Вараш, мкр-н Перемоги 25.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №158 від 26.05.2021 "Про оголошення аукціону на продовження договорів оренди нерухомого майна"


 

В електронній торговій системі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна:

частина нежитлового приміщення, вбудовано-прибудованого в багатоквартирний житловий будинок, загальною площею 82,7 м.кв., що знаходиться за адресою: м.Вараш, мкр-н Будівельників 25/6.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №158 від 26.05.2021 "Про оголошення аукціону на продовження договорів оренди нерухомого майна"


 

В електронній торговій системі на майданчику Української Універсальної Біржі оприлюднено оголошення про аукціон на продовження договору оренди комунального майна: 

приміщення №134 у Громадському будинку, гуртожитку для проживання сімей, загальною площею 9,6 кв.м, що розміщене за адресою: м.Вараш, м-н Будівельників 3.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №128 від 24.02.2021 "Про прийняття рішення про оголошення аукціону на продовження договору оренди нерухомого майна за адресою: м.Вараш, м-н Будівельників, буд. 3"


В електронній торговій системі на майданчику Української універсальної біржі оприлюднено оголошення про передачу в оренду на аукціоні комунального майна Вараської громади:

нежитлового приміщення №164, загальною площею 14,0 кв.м, у Громадському будинку, гуртожитку для проживання сімей, за адресою: м.Вараш, мікрорайон Будівельників 2.

Детальна інформація

Рішення виконавчого комітету №133 від 26.04.2021 "Про намір передачі комунального майна в оренду, шляхом проведення аукціону"