Обережно, африканська чума!

19 серпня в селі Озеро Володимирецького району було офіційно підтверджено захворювання свійських свиней на африканську чуму, яка відома тим, що вакцини проти неї не існує та яка відзначається високою смертністю тварин.

Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає свиней. Методів успішного лікування цієї надзвичайно заразної хвороби не існує, вона дуже швидко поширюється на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів'я в регіоні.

Як відбувається зараження свиней?

Шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині) або опосередковано: через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби; бродячих тварин, птахів, комах та обслуговуючий персонал; при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Вірус АЧС залишається життєздатним:

-         у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів;

-         у гною та ґрунті – до 3 місяців;

-         в трупах свиней – до десяти тижнів;

-         у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;

-         в солонині – до 1 року;

-         в замороженому м’ясі – до 3 років.

У зв’язку з цими подіями 20 серпня під керівництвом голови Володимирецької РДА Володимира Хоружого та за участю начальника головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Володимира Лазарчука відбулося засідання районної протиепізоотичної комісії. Її рішенням в екстреному порядку було впроваджено карантин у зоні локалізації хвороби (с. Озеро) та затверджено план заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження АЧС у районі.

Місто Кузнецовськ входить до ІІ загрозливої зони (зони нагляду) розповсюдження цієї хвороби. 31 серпня 2016 року Олександр Петрук, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Володимирецькому районі та Валентина Белобородова, головний спеціаліст відділу безпечності та якості харчових продуктів та ветеринарії, за участю фахівців нашого міста провели нараду щодо запровадження плану заходів по ліквідації та недопущенню розповсюдження АЧС у місті.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради просить жителів нашого міста з розумінням поставитись до карантинних заходів, які запроваджені у Володимирецькому районі і тимчасово не продавати та не купувати на ринках нашого міста м'ясо та м’ясні продукти.

«На період карантину (40 днів) у нашому місті не будуть функціонувати ринки торгівлі живими свиньми та м’ясом від населення. Окрім того, наголошуємо на суворій забороні вивозу із Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського та Любешівського району Волинської області м’ясних продуктів свинини та живих свиней. Мешканці та господарники, котрі утримують свиней повинні розуміти, що африканська чума свиней становить велику загрозу свинарству району, а тому зобов’язані сприяти ветеринарним спеціалістам при проведенні профілактики захворювання», - зазначила Ірина Мізюк, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Пам'ятайте!

При виявленні будь-яких захворювань серед свійських чи диких свиней слід негайно повідомляти про хворобу ветеринарних спеціалістів (03634 2-33-13) та органи місцевої влади (03636 2-12-44).

Довідкові матеріали