Карантинні заходи продовжено

19 серпня в селі Озеро Володимирецького району було офіційно підтверджено захворювання свійських свиней на небезпечне вірусне захворювання – африканську чуму. 20 серпня 2016 року рішенням районної протиепізоотичної комісії було впроваджено карантин у зоні локалізації хвороби (с. Озеро) та затверджено план заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження АЧС у районі.  Наразі карантинні заходи продовжено до 1 жовтня 2016 року. 

  

8 серпня 2016 року у режимі відеоконференцзв'язку з Рівненською облдержадміністрацією відбулася нарада з питання епізотичної ситуації у Володимирецькому,  Дубровицькому та Зарічненському районах і завдань щодо локалізації, ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней по території Рівненської області. До роботи наради долучилися представники нашого міста: головний спеціаліст, начальник інспекції з благоустрою та ОНПС відділу комунальної власності Віра Прокопович, в.о. голови Володимирецької районної організації УТМР Дмитро Ющук та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ніна Зубрецька.

 

З інформації Олександра Петрука, в.о. начальника управління Держспоживпродслужби у Володимирецькому районі:

«Лабораторними дослідженнями в ДНДІЛДВСЕ 19 серпня 2016 року встановлено діагноз – африканська чума свиней. Спільно із службами: ДСНС, поліцією, головою сільської ради та громадою села проведено заходи щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання в селі Озеро, а саме, з кожним власником проведено бесіду і роз'яснювальну роботу про подальші дії. З метою виконанання усіх заходів по ліквідації захворювання всім громадянам було рекомендовано провести дератизацію в тваринницьких приміщеннях та подвір'ях.

З 20 по 25 серпня 2016 року в селі Озеро проведено обхід дворів в кількості 462 із наявних 465 по 17 вулицях. За 6 днів вилучено 61 гол.свиней загальною вагою 3 828 кг. Проведено дезінфекцію у 416 дворах та розпочата механічна очистка приміщень, де утримувалися свині. По даному населеному пункті працює 2 групи по знищенню та вилученню, в яких задіяно 4 ветеринарних спеціалісти, 8 чол. ДСНС, 2 представника сільської ради та 2 депутати сільської ради. В наявності є транспорт в кількості 2 одиниць техніки на який збираються вилучені з господарств свині. Також задіяно 1 екскаватор для викопування рову. Задіяно 2 групи по проведенню дезінфекції по 2 чол. В кожній. Обладнано 2 блокпости із виїзду село Озеро, де задіяно 2 ветеринарних спеціалісти та 2 працівника поліції. Дані блокпости обладнані знаками «Стоп» та «Карантин Африканська чума свиней», дизбар'єр, шлагбаум, наявні ранцеві оприскувачі в кількості 2 шт.

Знищення шляхом спалювання вилучених свиней в неблагополучному пункті с.Озеро проводиться за межами населеного пункту на відстані 4 км, де викопаний ров глибиною 3 метри.

З введенням карантинних обмежень по с.Озеро організовано групи по депопуляції диких свиней в мисливських угіддях району. В районі є 11 мисливських господарств. Станом на 7 вересня 2016 року проведено відстріл 31 голів дикого кабана».

 

Спеціалістами району в зоні нагляду та у нашому місті щоденно проводиться клінічний огляд поголів'я свиней усіх форм власності. Рішенням ДНПК при Рівненській облдержадміністрації заборонено на території міста проводити торгівлю на ринках живими свинями, м'ясом з них й іншими продуктами свинарства від населення. При Кузнецовській міській раді створено координаційну робочу групу щодо недопущення  на територію міста торгівлі м'ясом та іншими продуктами свинини від населення.

Пам'ятайте!

При виявленні будь-яких захворювань серед свійських чи диких свиней слід негайно повідомляти про хворобу ветеринарних спеціалістів (03634 2-33-13) та органи місцевої влади (03636 2-12-44).