Хор «Передзвін» вшанував пам’ять вояків УПА в Гурбах

Всі з історії ми знаємо про урочище Гурби Здолбунівського району. Це межа Рівненської і Тернопільської областей. Там був наприкінці квітня 1944 року найтриваліший та найбільший бій за весь час існування УПА. В цьому смертельному бою зійшлися 5 тисяч бійців УПА та понад 30 тисяч каральних загонів, які мали авіацію, танки, бронепотяг, артилерію. Наші воїни проявили небачений героїзм, знищивши значну кількість більшовиків.

 

Гурби – це біль, це втрати, але не поразка. Це – звитяга Українського духу і зброї. Гурби – це приклад для живих. Це – перемога для майбутнього.

В день пам’яті жертв Голодомору, в день глибокої скорботи і туги, група паломників з міста Вараша, учасники народного аматорського хору «Передзвін» центру дозвілля відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, прихожани і настоятель Свято-Софіївського храму вирушили до урочища Гурби. Кожен їхав з думкою християнина і свідомого українця з потребою вшанувати полеглих воїнів УПА. Це неодмінне молитовне пошанування, потреба прохання за упокій душ загиблих у Гурбенському бою, у страшній війні за волю України. Скільки цікавих настанов, корисних порад по дорозі довідались паломники з уст отця Йосипа. З великою приємністю линули духовні піснеспіви. А поїздка розпочиналась і закінчувалась, як і завжди, молитвою і Божим Благословенням.

Протоієрей Йосип спільно з священиком Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах, відслужили Божественну Літургію. Поломники мали можливість приступити до тайни сповіді та Святого Причастя.

Свята молитва священників, монашеської братії та хористів Свято-Софіївського храму неслась у височінь, піднімалась до небес. Це була ревна молитва за прощення усіх гріхів полеглих у минулий і теперішній час, за жертви голодомору, за упокоєння  їхніх душ. Линули молитви за здоров’я рідних і близьких, бійців-захисників наших на Сході та за мир і спокій на нашій ненці-Україні.

Дуже гостинно прийняли паломників у святій обителі Гурбів. Після молитовного пошанування була трапеза. Цікавою була екскурсія, яку провів брат Мефодій. Відвідали і лісові криївки, багато дізнались нового про загиблих в урочищі Гурби. Мали можливість відвідати джерело Святої Варвари, мощі якої знаходяться там в Свято-Воскресенському монастирі. Отець Йосип звершив молебень біля джерела. А свята вода та молитва, ніби ще більше додали віри, надії та любові в наші душі. Звучали з вуст паломників не тільки духовні піснеспіви, а й патріотичні пісні про Україну, про воїнів УПА, Сходу, про жертви геноциду.

З надією про наступні відвідини урочища Гурби, ми залишали землю полеглих повстанців. Слава Господу Богу за світлу, ясну та погожу днину. Велику вдячність висловлюємо всім організаторам поїздки, зокрема керівнику хору «Передзвін» Галині Кудлай, отцю Йосипу та всім, хто долучився до цієї благої справи. Вдячність і підприємству «ВІНС» за комфортабельний автобус та приємного водія Андрія.

Завдяки такій поїздці, на прикладі реальних подій, ми вчимося любові до своєї землі, свого народу. Адже, святою молитвою твориться велика справа помочі у спасінні душ полеглих повстанців за волю України.

                                                                              Депутат міської ради, учасниця хору

                                                                              «Передзвін» Тетяна Самойлова