Ідемо по життю із піснею

Останні зимові дні за календарем, але на вулиці  не по-зимньому. Ніби вже завітала весна до поліського краю. Був ясний погожий день, сонечко повільно котилось за обрій. Потік людей біля 18 години вечора  кудись поспішав, майже всі в одному напрямку. Це були люди похилого віку, молоді та діти. Невдовзі і дізналися – це прихильники народної творчості, любителі української пісні. Бо саме. 26  лютого в приміщенні  дитячої музичної школи м.

Кузнецовська проходив звітний концерт творчих колективів центру дозвілля. Сюди зібралися ті, кого чарує пісня, хто в творчості іскру плекає в душі. Адже, Україна – край співучий. Пісня завжди єднає всіх. Нехай вона звучить і не змовкає ні у веселий час, ні у годину скрути.

     Розпочав концертну програму народний аматорський хор «Передзвін» (керівник Галина Лобко) українською народною піснею «Козацький марш». З великою приємністю глядацький зал поринув у глибінь народної пісні.

     До вітального слова на сцену були запрошені  керуючий справами виконавчого комітету Кузнецовської міської ради Міцюк  Віктор Васильович, директор центру дозвілля  Ковбасюк Микола Миколайович, керівник художній центру дозвілля Волощук Надія Андріївна.

     Надія Андріївна в першу чергу подякувала глядачам, адже без них не проходить ні один захід, за те, що шанують народну творчість і приходять на концерти та інші культурно-розважальні програми. Відмітила, що хтось любить естрадну, рок-музику, а хтось надає перевагу – українській народній пісні. Засвідчила, що сьогодні присутні побачать те, що колективи надбали за 2015рік. Подякувала своїм колективам, своїй владі, що постійно дбає про них. Нещодавно пошиті чудові сценічні костюми, придбане взуття. Наголосила: «Разом  - ми є сила. Щиро вклоняюся Вам -  глядацькій армії. Слава Вам! Слава Україні!»

     Віктор Васильович привітав колектив центру дозвілля, всіх учасників і їх прихильників, всіх шанувальників народної культури. Звернув увагу на те, що за 6 років центр дозвілля став центром культури нашого міста не тільки відродження народної культури та народних традицій а й сучасності. Є чудова мистецька зала, в якій пройшло вже багато виставок та різних творчих вечорів, презентацій. Впевнений, що і надалі  запрацює по-новому: буде підготовлено багато цікавих нових проектів. Зазначив, що якщо в кожному місті будуть такі заклади, то Україна буде процвітати.

     Микола Миколайович радо привітав усіх гостей на даному заході. Згадавши народну мудрість «Життя прожити – не поле перейти». Дійсно так, а щоб було легше прожити, треба йти з піснею. Буде і впевненість, і радість та і саме життя буде світлішим. Велику вдячність висловив всім аматорам, колективам, за те, що знаходять час прийти на репетиції, розучити нові твори, прийняти участь на різноманітних  заходах, за те що несуть до глядача високе мистецтво. Зазначив, що влада оцінила здобутки творчих колективів та аматорів сцени. Наступила приємна мить…

     За вагомий внесок у відродження, збереження популяризації національної культури, розвиток народної аматорської творчості та активну участь у культурно-масових заходах міста нагородили грамотами міського голови творчі колективи центру дозвілля –  народний аматорський хор центру дозвілля (керівник Федір Гощук – заслужений працівник культури України), народний аматорський хор «Передзвін» (керівник Галина Лобко), народний  аматорський ансамбль «Берегиня» (керівник Людмила Петрик), народний аматорський  вокальний ансамбль «Заграва» (керівник Олександр Пашко).Окремі солісти отримали подяки від міського голови та цінні подарунки. Це Галина Лобко, Ірина Журук, Світлана Тиндик, Зоряна Рибак, Мирослава Воробей, Іван Бублик, Юрій Савчук, Софія Колдун, Емма Мурсалієва, Дарина Скрипчак та Анастасія  Тимець.

     Грамоти  та подяки були вручені колективам та окремим виконавцям керуючим справами виконавчого комітету Кузнецовської міської ради  Віктором Міцюком та директором центру дозвілля Миколою Ковбасюком. Віктор Васильович зазначив, що коли такі люди будуть у нашому місті та будуть творити на благо, то наша Україна ще більше процвіте. Гордий за талановитих земляків.

     І звітний концерт набрав своїх обертів. Запалила залу своїм виконанням піснею про Україну Світлана Тиндик. Завмирало серце, коли почули звуки бандур та чудове майстерне виконання ансамблю «Берегиня». Доречно було і прослухати пісню «Лесі Українці» у цьому ж виконанні. Торкнулася струн серця присутніх пісня «Батькам» у виконанні Дарини Скрипчак. Пісня – дар Господній, вона незбагненна. Іноді від неї стає в грудях тісно. Адже, українцям така від Бога доля. Чи в щасті чи в недолі, але все життя у пісні. З трепетом в душі сприйняли твір «Розкажи, матусю, мені все про Бога» у виконанні дуету у складі Галини Лобко та Ірини Журук. Ніби завмер зал, коли звучала молитва з уст Софійки Колдун – неперевершеної  декламаторки творів. Глядачі знову з гучними оплесками зустрічали хор «Передзвін» з козацькими піснями з підсвистом та  журливими піснями про жіночу долю. Акомпоніаторами були Володимир Войтюк та Володимир Деменко. Їхні невтомні пальці перебирали клавіші баянів і зливалися в гармонії.

     На голови, де наче солов’ї, своє гніздо звивають будні  упав романс, як він любив її і говорив  слова їй незабутні. Присутні в залі поринули у майстерне виконання романсу Мирославою Воробей. Зачарував своїм виконанням «А вже осінь прийшла у мій сад» Іван Бублик. Побували наче в Парижі, почувши пісню від голосистої Анастасії Тимець. А яке майстерне виконання  пісні «Україно - мати»  у Емми Мурсалієвої!  Чудовим було виконання  пісенного твору солісткою центру дозвілля Зоряною Рибак. Не одна мати зронила в залі сльозинку від почутої пісні про маму , яку виконав Юрій Савчук. З бурхливими оплесками зал знову зустрічав  чарівну  солістку Світлану Тиндик.

     Як радісно в пісні народ звеличати, народ український у волі завзятий. Ударимо в струни та вдарим в дзвінкії, хай чують по світу, хто ми такії. На сцені з’явилися справжні  чоловіки, мужні козаки – народний аматорський вокальний ансамбль «Заграва» (керівник Олександр Пашко). Підбадьорили зал піснею «Гей за віру!», «Ой при лужку, при лужку», розвеселили піснею «Підкручу я чорні вуса». Чарівна ведуча Зоряна Рибак та  неперевершений Юрій Савчук закликали: «Кружляй же завжди, пісне, в розмаїтті, брини й лунай в різноголосс’ї нот про рідний край і нашу пісню в світі, не забувай співучий наш народ.»

     Під час проведення заходу проводилась акція по  збору коштів на лікування директору дитячої музичної школи  Федору Гощуку.

     Милувалися присутні у холі музичної школи виставкою робіт клубного об’єднання «Творча кузня», що при центрі дозвілля – керівник Ірина Ладюк. Тут можна було побачити  і весняні букети, сувенірні пляшки, іграшки-саморобки, сумки-торбинки, картини та багато різних сувенірів,зроблених власноруч. Золоті руки в майстрів, які виготовили такі привабливі речі. Дехто і придбав собі на згадку те, що запало в очі та до душі.

      Спілкуючись із  глядачами, приємно було чути їхні відгуки про концерт та високу оцінку виконання артистам. Задоволені всі – і артисти,що створили чудову атмосферу відпочинку для глядачів та поціновувачів народного мистецтва. А глядачі в свою чергу висловлювали свою вдячність за  чудово проведений час, запитували коли буде наступний такий творчий захід. Запам’яталося, як одна із глядачів  вчитель-пенсіонер з ЗОШ №4 Віра Олександрівна Креденсир сказала, що дуже вдячна тим, що запросили її на цю зустріч, вона ніби «побувала  на небесах». Так їй сподобались усі  сольні та хорові піснеспіви.  Отримала позитивний заряд на довгий час для своєї душі.

     Велика вдячність відділу культури, адміністрації музичної школи за сприяння у проведенні звітного концерту  творчих колективів центру та окремих солістів центру дозвілля. Тож всім  - здоров’я,миру, високих творчих злетів. До нових зустрічей!