«Вір фактам. Пройди тест на ВІЛ»

Сьогодні, 5 грудня 2016 року, Рівненський обласний благодійний фонд «Наше Майбутнє» спільно з КЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» РОР провели в нашому місті інформаційно-просвітницьку акцію «Вір фактам. Пройди тест на ВІЛ». Під час заходу усі охочі  могли безкоштовно та анонімно пройти тестування швидким тестом на ВІЛ-інфекцію та за 10-15 хвилин дізнатися свій результат.

 

Скористалися такою можливістю у нашому місті 100 осіб. «Позитивних результатів виявлено не було, – зазначають організатори акції. – Достовірність такої діагностики дуже висока. Проте при позитивному результаті  людину направляють на додаткові аналізи». Зі слів медичних працівників Центру СНІДу, неодноразово траплялося, що вірус виявляли саме на експрес-тестуванні і зазвичай такий результат підтверджувався.

Щодо захворюваності на  ВІЛ-інфекцію/СНІД в нашому місті, то станом на 1 грудня 2016 року на обліку знаходиться  81 особа із захворюванням на  ВІЛ-інфекцію/СНІД. За 2016 рік обстежено на ВІЛ-інфекцію/СНІД 2909 осіб, з них ВІЛ-позитивним виявилися 11 осіб. Для проведення консультування, тестування на ВІЛ-інфекцію в ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» в кабінеті 207 поліклініки функціонує кабінет «Довіра», де проводиться та організовується надання комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, із дотримання умов конфіденційності персональних даних.