На Рівненщині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ

На Рівненщині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ. За інформацією Рівненської облдержадміністрації, епідеміологічний поріг вже перетнув Острог. В школах цього міста на тиждень призупинено навчання.Впритул до епідпорогу і кількість хворих в Острозькому та Дубровицькому районах – 98,8% та 93,8%.

 

«Мешканці Кузнецовська виявилися стійкішими до гострих респіраторних вірусних інфекцій, - зазначають у ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України». – За минулий тиждень (з 28 листопада по 5 грудня) в місті зареєстровано198 хворих на ГРВІ, відтак, до перевищення епідпорогу нам ще далеко. Разом з тим, закликаємо жителів міста не займатися самостійним лікуванням і при найменших проявах симптомів хвороби одразу звертатися до лікарів! Пам'ятайте про те, що самолікування може призвести до небажаних наслідків і тяжких ускладнень – гайморитів, фронтитів (запалення придаткових пазух носа), отитів (запалення вух), пневмонії (запалення легень), бронхіту (запалення бронхів), менінгоенцефаліту(запалення мозку і його оболонок) тощо».

 

ГРВІ - це велика група гострих респіраторних вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливістю якого є надзвичайно швидке поширення і виражена інтоксикація організму. Захворювання може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової систем. Ріст захворюваності на грип та ГРВІ починається в холодну пору року. Цьому сприяє висока стійкість вірусів до дії низьких температур та фактор переохолодження, який знижує захисні властивості організму людини. За даними Центру грипу та ГРВІ в епідемічному сезоні 2016/2017 року в Україні будуть циркулювати такі штами грипу: А- Каліфорнія (H1N1). Гонконг (H3N2) та грипу В-Brisbane. За попередніми оцінками. Кількість хворих саме на грип стане рости в другій половині січня- початок лютого.

Грип дуже легко передається від людини до людини під час кашлю, чхання або розмови. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – 5-6 днів.

Профілактичні заходи спрямовані на підвищення стійкості організму до дії збудників грипу та інших ГРВІ, а також переривання шляхів передачі вірусів.

Ознаки гострих респіраторних вірусних захворювань та грипу:

Захворювання починається з ознобу, головного болю та загальної слабкості. Вже в перші години хвороби температура тіла може сягати 39-40°С і утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Характерними є першіння в горлі, сухий кашель, закладеність носа, болі в м'язах та попереку. Якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток ускладнень.

Заходами для профілактики ГРВІ та грипу є:

-  повноцінне харчування з включенням продуктів, багатих вітамінами (сирі овочі, фрукти) та фітонцидами (цибуля, часник);

-  уникнення перевтоми;

-  загартовування;

-  уникнення переохолоджень;

-  утримання від відвідування багатолюдних місць;

-  використання марлевих пов’язок, оксолінової мазі;

-  провітрювання та вологе прибирання приміщень;

-  часте миття рук з милом, особливо після відвідування місць загального користування;

-  своєчасна ізоляція хворого.

Вакцинація є найефективнішим способом боротьби з грипом.

Протипоказанням до вакцинації є: алергія на курячий  білок , раніше перенесена гостра полінейропатія, ознаки ГРВІ. Найкращий спосіб не захворіти взимку – це зробити своєчасне щеплення від грипу , але потрібно пам’ятати ,що для формування стійкого імунітету потрібно два – три тижні.

На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала  для виробників включити до складу грипозних вакцин  штами таких вірусів, які будуть циркулювати в епідемічному сезоні 2016 -2017 року.

На сьогодні в Україні зареєстровано та дозволено застосовувати такі вакцини для профілактики грипу із оновленим штамовим складом: Ваксі грип Спліт – вакцина для профілактики грипу (ін активована), виробник Франція. Джі Сі Флю – вакцина для профілактики грипу (ін активована) , Виробник Корея.

При появі перших симптомів грипу та ГРВІ хвора людина повинна залишатися вдома – щоб не допустити ускладнення власної хвороби і не заражати інших людей, та викликати лікаря додому. При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.