До уваги представників ЗМІ!

До уваги представників ЗМІ! 

28 жовтня 2011 року Кузнецовською міською радою VI скликання було прийнято рішення №219 «Про затвердження Положення про порядок акредитації представників засобів масової інформації та інтернет-видань при Кузнецовській міській раді для висвітлення роботи міської ради та її виконавчих органів».

 Відповідно до рішення «Про затвердження Положення про порядок акредитації представників засобів масової інформації та інтернет-видань при Кузнецовській міській раді для висвітлення роботи міської ради та її виконавчих органів», акредитація і перереєстрація раніше акредитованих журналістів та представників інтернет-видань проводиться щорічно. Позачергова акредитація і перереєстрація акредитованих представників ЗМІ та інтернет-видань можлива у разі внесення змін до цього рішення або в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Тож, аби уникнути в майбутньому таких непорозумінь, як на відео нижче, коли людина не може надати жодного документу, який би підтверджував її причетність до професії журналіста, але вважає, що має право вільно пересуватися кабінетами міської ради та проводити приховану відеозйомку,  просимо представників ЗМІ акредитуватися, виконувати свою роботу професійно та пам'ятати, що журналісти мають не лише права, а й обов'язки.

 

Відповідно до рішення «Про затвердження Положення про порядок акредитації представників засобів масової інформації та інтернет-видань при Кузнецовській міській раді для висвітлення роботи міської ради та її виконавчих органів» (автором проекту якого виступила депутат  VI та VII скликань Наталія Петрович), акредитація і перереєстрація раніше акредитованих журналістів та представників інтернет-видань проводиться щорічно. Позачергова акредитація і перереєстрація акредитованих представників ЗМІ та інтернет-видань можлива у разі внесення змін до цього рішення або в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

 

Нагадаємо, що відповідно до прийнятого рішення, акредитовані при міській раді журналісти мають як права, так і обов'язки.

 

4. ПРАВА АКРЕДИТОВАНИХ ЖУРНАЛІСТІВ  ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ

4.1. Представники  ЗМІ/ інтернет-видання мають право:

  • при пред’явленні акредитаційного посвідчення, в робочі дні з 8.00 до 17.00 (окрім обідньої перерви) безперешкодно проходити в будівлі, в яких розташовані міська рада та виконавчі органи ради. В неробочий час, а також у вихідні та святкові дні акредитовані журналісти/представники інтернет-видань мають право проходити в такі будівлі тільки з відома посадовця, до якого прийшов журналіст/ представник інтернет-видання;
  • бути присутніми на відкритих заходах міської ради, виконавчих органів ради та проводити фото-, відео- зйомку;
  • надавати письмові запити на отримання інформації про діяльність міської ради, виконавчих органів ради, їх керівників і посадовців; одержувати в терміни, встановлені чинним законодавством України, відповіді на інформаційні запити;
  • знайомитися з призначеними для публікації інформаційно-довідковими матеріалами, а також одержувати їх електронні копії на власні носії.

4.2. Акредитовані при Кузнецовській міській раді журналісти та представники інтернет-видань користуються всіма іншими правами, закріпленими за ними в Законах України «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

5. ОБОВ’ЯЗКИ АКРЕДИТОВАНИХ ЖУРНАЛІСТІВ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ ІНТЕРНЕТ-ВИДАНЬ

5.1. Акредитований журналіст/представник інтернет-видання зобов’язаний дотримуватися цього Положення, Регламенту Кузнецовської міської ради, Регламенту виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

5.2. При отриманні офіційних документів і матеріалів з метою їх широкого розповсюдження журналіст/представник інтернет-видання повинен утримуватися від порушення цілісності інформації, розповсюдження окремих положень документа, якщо тим самим порушується смислове значення інформації або офіційного документа невірним його тлумаченням.

5.3. Самоконтроль акредитованого журналіста/ представника інтернет-видання, його особиста відповідальність за підготовку матеріалів офіційного характеру до розповсюдження в ЗМІ/інтернет-виданні розглядається як неодмінна професійна вимога.

5.4. Не допускається втручання журналіста/ представника інтернет-видання в хід заходу, на освітлення якого він запрошений, якщо тільки захід не організовано спеціально для представників ЗМІ.

5.5. Відео-, фотозйомка під час проведення прес-конференцій, брифінгів проводиться з визначених організаторами місць.

5.6. Акредитовані журналісти, технічні співробітники ЗМІ, представники інтернет-видань на заходах, що проводяться міською радою, виконавчими органами ради, зобов’язані дотримуватися норм  професійної етики, шанобливо відноситися до учасників заходів і своїх колег.

5.7. У місцях проведення офіційних заходів журналісти/ представники інтернет-видання зобов’язані відключити звук на мобільних засобах зв’язку.

5.8. Акредитовані при Кузнецовській міській раді журналісти/ представники інтернет-видання зобов’язані виконувати всі вимоги, що пред’являються до них законами України «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

 

Для акредитації журналістів звертайтеся:

 

Відділ з гуманітарних питань та внутрішньої політики

 (03636) 2-10-40,  2-19-19

e-mail:kmr@kuznetsovsk-rada.gov.ua, kuzn-vnpol@i.ua

ЗАЯВА про акредитацію ЗМІ при Кузнецовській міській раді

Р І Ш Е Н Н Я від 28 жовтня 2011 року №219 «Про затвердження Положення про порядок акредитації представників засобів масової інформації та інтернет-видань при Кузнецовській міській раді для висвітлення роботи міської ради та її виконавчих органів».