За тепло на «ринку» депутата платять мешканці міста?

8 листопада 2016 року комунальники виявили в торгових павільйонах так званого «ринку «Копошилка»» самовільне приєднання до мереж КМКП – постачання теплової енергії без укладення договору. З даного приводу було складено відповідний акт, а підприємцю Євгенію Павлишину, якому належить «ринок «Копошилка»», направлено претензію із вимогою оплатити 553,04 грн за збитки, нанесені КМКП через самовільне підключення до тепломереж підприємства. До слова, штраф, який було нараховано за 33-денне незаконне опалення лише 1 торгового павільйону, підприємець й досі не сплатив.

16 листопада заяву про те, що на «ринку «Копошилка»» виявлено самовільне підключення до мереж теплопостачання КМКП, було направлено до місцевого відділу поліції. Як розповідають комунальники – жодної відповіді чи реагування від правоохоронців на подію, що фактично свідчить про крадіжку теплової енергії, не отримали й досі.

13 грудня 2016 року комісія повторно провела обстеження теплової мережі «ринку «Копошилка»» і знову виявила самовільне під'єднання теплопостачання до торгових павільйонів ринку без заключення договору з КМКП. Сам власник «ринку» Євгеній Павлишин у телефонній розмові з депутатом Сергієм Присяжнюком підтвердив, що тепло на «ринку» й справді підключено, але йде «десь там від станції». На зауваження директора КМКП Ігоря Семенюка, що зафіксовано самовільне підключення саме до мереж КМКП, Євгеній Павлович відповів коротко: «І шо дальше?».

«Ринок «Копошилка»» функціонує в нашому місті вже чимало років. Як запевняють комунальники, жодного договору на теплопостачання за усі ці роки між власником ринку і КМКП укладено не було. Не було й договорів на водопостачання, хоча, як працівники КМКП переконалися особисто, вода, як і тепло, на ринку є. Тож не складно порахувати, скільки збитків могло бути нанесено громаді міста за увесь цей час – ймовірно, десятки, а то й сотні тисяч гривень.

І поки через надзвичайно складне фінансове становище і багатомільйонні борги КМКП перед ВП «РАЕС» арештовано рахунки підприємства і громаді міста пропонують їх «гасити» з власного бюджету, схоже, мешканцям міста пропонують платити з власної кишені ще й за те, щоб син гендиректора ВП «РАЕС» почувався на своєму «ринку» тепло й затишно.

P.S. «Ринок «Копошилка»» в тексті взято в лапки тому, що насправді такого ринку в нашому місті не існує. За адресою, де незаконно функціонує «ринок» підприємця Павлишина, який є ще й депутатом Кузнецовської міської ради від БПП «Солідарність» та сином гендиректора ВП «Рівненська АЕС» – зареєстровано приватне домоволодіння. Мабуть, так вже повелося в нашому місті – хтось платить з мізерної пенсії за те, щоб у квартирі було тепло, а хтось – не витрачаючи ні копійки, обігріває величезний котедж чи цілий ринок.

Наразі до Сарненської місцевої прокуратури направлено звернення щодо перевірки законності функціонування в місті «ринку «Копошилка»» з вимогою внести відомості до ЄДРДР про вчинення кримінального правопорушення підприємцем Павлишиним (за порушення статтей 188-1, 197-1 КК України).