Вшанували героїв-ліквідаторів

14 грудня в Палаці культури ВП «Рівненська АЕС» відбулися урочисті заходи з нагоди Дня  вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 30-ї річниці з дня завершення будівництва першого об’єкту «Укриття» на 4-му енергоблоці ЧАЕС.

Віддати належне героям-ліквідаторам прийшли міський голова Сергій Анощенка, секретар Кузнецовської міської ради Ірина Шумра, заступник міського голови Ніна Зубрецька, керівництво  ВП «Рівненська АЕС», громадськість  міста.

Незважаючи на біль, труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. Тому цього року до свята з міського бюджету було виділено кошти на придбання 748 нагрудних знаків та кошти на одноразову матеріальну допомогу учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Урочистості розпочалися з офіційної церемонії вручення нагрудних знаків «Учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», які ліквідатори отримали під оплески присутніх в залі небайдужих містян.

На урочистих вшануваннях перед присутніми виступили міський голова Сергій Анощенко, т.в.о. заступника генерального директора ВП «Рівненська АЕС» Юрій Єлісєєв, голова Кузнецовської міської  громадської організації  «Ветеранів ліквідації Чорнобильської аварії» Григорій Петрович.

У своєму виступі міський голова Сергій Анощенко наголосив: «Ви були серед перших, хто приборкував страшну атомну аварію, ризикуючи найдорожчим своїм життям і здоров’ям. Ми вдячні  вам за подвиг, за те, що захистили співвітчизників та прийдешні покоління від страшної біди. Низько схиляємо голову перед вами та тими, хто віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною країною та народом».

Помічник народного депутата України Василя Яніцького Яна Горегляд вручила грамоти та грошові винагороди ліквідаторам та вдовам ліквідаторів.

Виступаючі подякували учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС за мужність, героїзм, відданість справі та високий професіоналізм і побажали міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, благополуччя, щастя та миру.

Присутні вшанували пам’ять померлих ліквідаторів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

Фотовиставка «Чорнобиль очима польських науковців. 30 років після катастрофи», яка діяла в цей день в фойє Палацу культури, повернула  ліквідаторів в далекий 1986 рік та нагадала  тривожні сторінки історії  їхнього життя.

Урочистості завершились концертом за участю  художніх колективів та окремих виконавців Палацу культури ВП «Рівненська АЕС» та дитячої музичної школи.