Запровадження відеоспостереження в навчальних закладах міста

14 грудня 2016 року у виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради відбулося засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу. Робота координаційної ради спрямована на узгодження діяльності місцевих органів виконавчої влади, підприємств, відповідних міжнародних, громадських та релігійних організацій для ефективної реалізації в місті проектів з протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу.

 

На виконання протокольних доручень засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ – інфекції/ СНІДу від 19.09.2016 управлінням освіти представлено проект системи відеоспостереження в навчальних закладах міста. За рахунок коштів міського бюджету планується встановити в школах міста і гімназії систему відеоспостереження, що дозволить створити більш безпечні умови перебування дітей на заняттях. Відеонагляд буде проводитися по периметру шкільної будівлі, на вході до закладу, контролюватимуться фойє, роздягальня, їдальня та коридори на поверхах. Систему відеоспостереження навчальних закладів міста буде під’єднано до загальноміської системи відеонагляду.

За даними управління освіти, адміністрації шкіл та представники батьківських комітетів схвалюють запровадження міською владою системи відеоспостереження, оскільки вона допомагає попереджувати негативні процеси в закладах освіти.

На сьогоднішній день, орієнтовна вартість системи відеоспостереження складає близько 600 тис.грн., витрати на її придбання та встановлення внесено до проекту міського бюджету на 2017 рік. При цьому, комісія міської ради з питань бюджету, фінансів економічного розвитку та інвестиційної політики погодила фінансування даного проекту.

Представники координаційної ради одноголосно підтримали встановлення системи відеоспостереження в навчальних закладах міста. Разом з тим, для подальшої реалізації превентивних заходів щодо протидії туберкульозу та ВІЛ–інфекції/ СНІДу управлінню освіти доручено опрацювати спільно із загальноміською батьківською радою та органами шкільного самоврядування учнів міста питання щодо запровадження в учбових закладах міста обмеження доступу сторонніх осіб під час навчального процесу та влаштування внутрішніх дворів навчальних закладів для відпочинку учнів на свіжому повітрі.

В ході засідання  координаційної ради заслухано інформацію ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України щодо ситуації в місті по захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД. Так, у 2016 році в місті виявлено 11 осіб з активною формою туберкульозу, всього на обліку на 01.12.2016 перебуває 16 хворих з активною формою туберкульозу. Проведення основної лікувальної терапії хворих на туберкульоз забезпечується за рахунок міжнародного Глобального фонду. Окрім цього, за кошти міського бюджету, на виконання міської програми протидії захворюванню на туберкульоз, закуплено 1560 доз туберкуліну та проведено протирецидивне лікування 32 мешканцям міста. За рахунок централізованого постачання, ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» отримано 3900 доз вакцини БЦЖ, що дозволяє проводити щеплення як новонародженим у пологовому відділенні, так і всім хто вчасно не отримав такого щеплення. 

 З метою раннього виявлення туберкульозу у 2016 році оглянуто флюорографічно та ренгенографічно 22 467 осіб та виявлено 2 хворих. Слід зазначити, що для проведення флюорографічного обстеження немає необхідності йти на прийом до лікаря, а бажаючим обстежитися мешканцям міста треба звернутися у 110 кабінет поліклініки ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України».

Щодо захворюваності на  ВІЛ – інфекцію/СНІД, то станом на 01.12.2016 знаходиться на обліку 81 мешканець міста із захворюванням на  ВІЛ – інфекцію/СНІД. За 2016 рік по місту обстежено на ВІЛ – інфекцію/СНІД  2909 осіб, з них ВІЛ позитивним виявилися 10 осіб.

В кабінеті 207 поліклініки ДЗ «СМСЧ №3 МОЗ України» функціонує кабінет «Довіра», де проводиться консультування, тестування на ВІЛ-інфекцію та організовується надання комплексної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, із дотримання умов конфіденційності персональних даних. Особи із захворюванням на  ВІЛ – інфекцію/СНІД направляються на лікування в Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом м.Рівне.

В ході обговорення проблемних питань, для вжиття заходів по зниженню рівня захворюваності і смертності від туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, з метою надання якісних і доступних послуг з профілактики, діагностики, лікування цих захворювань, членами координаційної ради опрацьовано та погоджено проектміської програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 рік, міської цільової соціальної програми протидії ВІЛ – інфекції/ СНІДу на 2017 рік та план роботи координаційної ради на 2017 рік.