Замість фінансового оздоровлення КМКП – нові борги
Не зважаючи на багатомільйонну фінансову підтримку з бюджету міста та значне підвищення населенню Вараша комунальних тарифів, КМКП продовжує й далі нарощувати борги. Так, до 80 мільйонів раніше існуючої заборгованості, лише за 2018 рік підприємство додало ще близько 20 мільйонів нового боргу.
У вересні 2017 року Вараською міською радою було прийнято рішення «Про затвердження Програми цільової фінансової підтримки Кузнецовського міського комунального підприємства на період 2017 – 2027 роки».
Відповідно до даного рішення, у 2017 році на потреби КМКП з бюджету міста направили близько 5 мільйонів гривень, а у 2018 році – ще понад 35 мільйонів.
Окрім того, з міського бюджету регулярно виділялися кошти для придбання КМКП гіпохлориту натрію та закупівлю бензину для вивезення сміття. За 2017-2018 роки лише на ці потреби місто направило понад 7 мільйонів гривень.
Також у листопаді 2018 року, за сприяння на той час ТЗП міського голови Олександра Мензула, рішенням виконавчого комітету населенню Вараша було встановлено нові, значно вищі тарифи на комунальні послуги, що надає КМКП.
Однак, не зважаючи на такі значні фінансові вливання з міського бюджету й підняття тарифів населенню, Кузнецовське міське комунальне підприємство не лише не стабілізувало роботу, а й далі продовжує нарощувати борги.
Ситуацію коментує міський голова Сергій Іванович Анощенко:
«Підприємство, яке вже другий десяток років нарощує борги – другий десяток років нічого не робить для того, щоб якось покращити свою роботу й стати беззбитковими. Це дуже зручна та вигідна для керівництва КМКП позиція – нічого не робити для виводу підприємства з кризи, а сподіватися лише на те, що всі його борги і вся безгосподарність будуть покриватися за рахунок міського бюджету.
Очевидно, що керівництво КМКП абсолютно не зацікавлене у нормальній роботі підприємства – адже поки існують борги і загроза нового арешту рахунків, можна й надалі не працювати, при цьому отримуючи з бюджету міста чималі кошти й звинувачуючи у всіх своїх «бідах» міську владу.
Вигідна ця ситуація й керівництву атомної станції та частині депутатського корпусу, адже десятки мільйонів гривень вже успішно перейшли з міського бюджету на рахунки РАЕС.
У 2018 році, за керівництва двох ТЗП, з бюджету міста на КМКП направили 35 мільйонів так званої «різниці в тарифах». Навіть половина цих коштів документально не підтверджена. Тобто, ці гроші, за які ми могли зробити дороги, відремонтувати школи, обладнати будинки лічильниками, направити на заміну труб чи ремонт каналізації - фактично вкрали в міста.
Дивна ситуація - з міського бюджету вкрадено понад 20 мільйонів гривень, а правоохоронні органи мовчать, ніхто не проводить ніяких перевірок, не заведено жодної кримінальної справи.
Зараз з боку КМКП лунають закиди, що нібито міський голова руйнує комунальну галузь міста. Насправді, ситуація набагато гірша – це керівництво КМКП успішно нищить наше чудове місто. Поясню, чому.
В 2018 році кошти для КМКП виділялися начебто на погашення «різниці в тарифах». У 2019 році це вже звучить в Програмі як «фінансова підтримка» комунального підприємства. В січні по цій програмі з бюджету міста на КМКП було направлено 2 мільйони 600 тисяч гривень. В лютому повинно бути виплачено 2 мільйони 300 тисяч гривень.
Платіжні документи на 1 мільйон 600 тисяч гривень я підписав, оскільки потребу у цих грошах КМКП документально обґрунтувало – це погашення ПДВ в податкову. Залишалося виділити ще 700 тисяч гривень. Вимогу документально пояснити, на що саме буде витрачено ці кошти, керівництво КМКП назвало «руйнуванням міським головою комунальної галузі».
Як тільки КМКП подасть документально оформлене пояснення у потребі цих коштів – вони будуть виділені. Але такого, як хоче КМКП: «дайте нам сотні тисяч з міського бюджету і не запитуйте, куди ми їх подінемо» - не буде.
Міський бюджет – це не чиясь особиста кишеня і усі видатки з нього буде здійснено суто в межах чинного законодавства, не залежно від того, подобається це комусь на РАЕС і у КМКП – чи ні».