Громади Рівненщини хочуть позбавити бюджетів розвитку

15 вересня 2021 року Уряд разом із проектом держбюджету на 2022 рік (№6000) подав зміни до Бюджетного кодексу України.

Асоціація міст України проаналізувала зміни до Бюджетного кодексу України, запропоновані законопроектом №6062, і висловлює зауваження та надає роз’яснення до таких змін.

Ліквідація місцевих бюджетів розвитку заплановано на 2023 рік. Проєктом закону №6062 передбачається перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку до загального фонду. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання та ін.

Сьогодні кошти бюджету розвитку використовуються громадами на проведення ремонтів і реконструкцій, будівництво, придбання дороговартісного обладнання тощо.

Окрім цього вилучення терміну "бюджет розвитку" зі статей Бюджетного кодексу України позбавить органи місцевого самоврядування права на депозитне розміщення у банках.

Докладніше про найбільш проблемні пункти згаданого законопроекту розповідає консультант із бюджетних питань Рівненського регіонального відділння Асоціації міст України Людмила Кушнер.