Правила поведінки населення та заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів!

У зв’язку з проведенням польових і земельних робіт відмічається сезонний пік виявлення населенням вибухонебезпечних предметів, що в свою чергу призводить до зростання загрози гибелі та травмування людей в наслідок несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами.

Так, незважаючи на заходи, які вживаються підрозділами ДСНС у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, продовжують мати місце випадки загибелі і травмування населення внаслідок самостійного вилучення та розбирання вибухонебезпечних предметів.
     Вибухонебезпечні предмети можуть бути виявлені всюди: в полях і городах, в лісах і парках, у воді річок, озер і водоймищ, в будинках і підвалах, на території колишніх артилерійських і авіаційних полігонів та в інших місцях.
     У будь-якому випадку при виявленні вибухонебезпечного або зовні схожого на нього предмету необхідно: добре запам'ятати місце виявлення вибухонебезпечного предмету; негайно повідомити підрозділ ДСНС України та поліції (тел. 101, 102) за заявкою якого буде спрямована група розмінування для організації робіт з їхнього знешкодження та знищення, або в місцеві органи влади.
     Пам'ятайте, що в кожній авіабомбі, снаряді, міні, боєприпасу таїться смертельна небезпека для людини!

Кузнецовський міський сектор
ГУ ДСНС України у Рівненській області