Впорядкування вуличної стихійної торгівлі

Питання припинення несанкціонованої торгівлі в м.Вараш перебуває на постійному контролі. Спеціалістами управління безпеки та внутрішнього контролю спільно з працівниками районного відділу поліції постійно проводяться спільні рейди у місцях стихійної торгівлі.

Упродовж 4-х місяців 2021 року було проведено 12 заходів, в ході яких, проводилась відповідна роз’яснювальна робота з громадянами.

Стихійна торгівля не лише псує естетичний вигляд міста, але є ще й небезпечною для здоров’я мешканців та гостей міста. Місця стихійної торгівлі створюють суттєві незручності для перехожих. Більше того, у випадку надзвичайної події і подальшої евакуації захаращена пішохідна зона – реальна небезпека для життя і здоров’я громадян.

Звертаємо увагу містян та гостей міста, що купуючи продукти харчування у місцях стихійної торгівлі, ви не можете бути впевнені у їхній якості. Особливо це стосується м’ясної, кисломолочної продукції, риби. Гарантії щодо якості пропонованих продуктів харчування власник дати не може, бо у більшості випадків відсутні будь-які документи, що підтверджують їх безпечність та походження. А це означає, що м’ясо, молоко, рибу ветлікар в очі не бачив і на досліджень не здійснюв. Те саме стосується овочів і фруктів. Де вони збиралися, який вміст нітратів у товарі, – ніхто не скаже. До того ж, сам факт продажу їстівного товару з імпровізованого прилавку, зробленого з брудного ящика, а тим більше – просто з асфальту – вже насторожує. Можливо, такий товар і коштує дешевше, проте додому нести продукти, куплені просто посеред тротуару, наважиться далеко не кожен.

Незрозумілим є той спротив, який зустрічають працівники державних органів під час проведення рейдів із припинення несанкціонованої торгівлі, як із боку торгівців, так і з боку покупців, споживачів продукції. Адже якщо раніше в таких місцях торгівлю здійснювали переважно селяни, які продавали власноруч вирощену продукцію, то нині – переважно з яток, прилавків здійснюють торгівлю особи, які повинні бути зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності та сплачувати податки. У складний період, який переживає країна, найголовнішим є встановлення миру та проведення необхідних реформ в державі. Усе це можливе за умови дотримання вимог законодавства всіма суб’єктами.

У зв’язку з цим, Управління безпеки та внутрішнього контролю звертається до громадян, які здійснюють несанкціоновану торгівлю у мікрорайонах та на вулицях міста, звернутись до адміністрації ринків – на яких є достатньо вільних місць для зайняття підприємницькою діяльністю у правовому полі.

Законодавством України врегульоване питання відповідальності за несанкціоновану торгівлю у невстановлених місцях, а саме: ст.152 (Порушення правил благоустрою), ст.160, 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (здійснення торгівлі з рук у невстановлених місцях та порушення господарської діяльності). Порушники будуть притягатись до передбаченої законом адміністративної відповідальності. Спроби стихійної торгівлі будуть припинятися із залученням представників правоохоронних органів.

Закликаємо громадян дбати про своє здоров’я та не купувати продукти з землі у невстановлених для торгівлі місцях.

Інформацію надано Управлінням безпеки та внутрішнього контролю

виконавчого комітету Вараської міської ради