Прес-реліз відділу поліції із 12.12.2016 по 18.12.2016

За минулий тиждень до Варашського відділу поліції надійшло 72 заяви та повідомлення. Із них:

- тілесні ушкодження – 2;

- крадіжки  – 8;

- шахрайства – 4;

- дорожньо-транспортні пригоди - 6;

- інші події (порушення публічного порядку, бійки, насильство у сім’ї,  розпивання спиртних напоїв у заборонених місцях, втрата майна і т.п.) – 52.

Серед вказаних подій 15 кваліфіковано як кримінальні правопорушення.

Дещо детальніше про деякі з них:

13 грудня до Варашського відділу поліції звернулась 16-річна учениця однієї із місцевих шкіл, із заявою, що в обідню пору двоє незнайомих жінок шляхом обману заволоділи її сумкою, в якій знаходились особисті речі та гроші в сумі 800 гривень і 230 доларів США. Слідчо-оперативна група встановила, що того дня, коли дівчинка проходила біля річки Стир, до неї підійшли незнайомі жінки, одна з яких почала пророкувати нещастя для її рідних. Невдовзі дівчина отямилась і побачила, що знаходиться в дворі однієї із багатоповерхівок по мікрорайону Вараш, і виявила відсутість власної сумки. Події кількох попередніх хвилин вона пригадати не могла.

За фактом шахрайства розпочато досудове розслідування за статтею 190 Кримінального кодексу України. Наразі проводяться слідчі розшукові заходи задля встановлення зловмисниць та відшукання викраденого майна.

Правоохоронці вчергове нагадують: не вступайте у розмову з будь-ким, хто пропонує ворожбу чи зцілення. Навряд чи незнайома особа, яку ви зустріли на вулиці, допоможе вам вирішити родинні проблеми чи покращити здоров’я. А от позбутися своїх грошей чи майна ви можете з легкістю.

Більш обачними виявилось подружжя із Вараша, які вчинили розсудливо та не пристали на пропозицію шахрая. Так, 17 грудня близько 16-ї години до Варашського відділу поліції звернувся 46-річний житель Вараша із заявою, що на мобільний телефон його дружини зателефонував невідомий чоловік та повідомив, що їх син побив чоловіка, і щоб владнати дане питання, їм необхідно перерахувати грошові кошти в сумі 10 000 грн. Зрозумівши, що спілкуються із шахраєм, подружжя не перерахували зловмиснику гроші, та звернулися до поліції.

Окрім цього, період зимових свят є і періодом активного заробітку для інтернет-шахраїв. Багато хто з нас в ці дні купує подарунки через мережу Інтернет. Щоб не стати жертвами недобросовісних продавців, візьміть за правило – ні в якому разі не надавайте  стороннім особам номери своїх платіжних карток, коди. Окрім цього, утримайтесь від передоплат. Спочатку товар повинен прийти на поштове відділення. Тільки перевіривши наявність замовленої речі, можете платити гроші і забирати замовлення.

Отож, будьте пильними та обережними.

Варашський відділ поліції

ГУНП в Рівненській області