• Офіційна інформація

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та голів профспілкових організацій (уповноважених трудових колективів)

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради звертає увагу керівників та голів профспілкових комітетів (уповноважених трудових колективів) підприємств, установ та організацій усіх форм власності, розташованих на території міста, які використовують найману працю щодо необхідності укладення нових колективних договорів або перегляду діючих, з урахуванням змін трудового законодавства.

1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06.12.2016 року №1774-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі Закон) яким, серед іншого, внесено зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України “Про оплату праці”.

Зокрема, змінами, внесеними до Закону України “Про оплату праці”, передбачено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону установлено, що мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується, як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників у колективних договорах.

Сторонам, які уклали колективні договори, у тримісячний строк необхідно привести їх норми у відповідність із цим Законом згідно із законодавством.

До внесення змін до колективних договорів щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини необхідно застосовувати розрахункову величину у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2017 року — 1600 грн.).

З питань розробки, укладення та повідомної реєстрації колективного договору звертайтеся у відділ праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за адресою: м-н Будівельників 1, каб.8, тел.2-38-15.