Спалювати суху траву ЗАБОРОНЕНО

Із першими весняними днями розпочинається весняно-літній пожежонебезпечний період різко збільшується кількість пожеж на відкритих територіях. Щодня реєструються випадки горіння сухостою, сміття, очерету, лісових масивів тощо.

Переважними причинами, які призводять до таких пожеж, щороку є: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, пасовищ, очерету, ділянок із степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю, а також необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку та проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних чи дачних ділянках.

Як наслідок полум’я поширюється на лісові насадження, торфовища, а також на житлові будинки і господарські будівлі. У результаті – значні матеріальні та екологічні збитки.

1647524866743

Багато громадян мають хибну думку про те, що випалювання залишків рослинності, зокрема, є корисним. Однак спалювання негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей. Зокрема, під час горіння виділяються різноманітні речовини, котрі загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи та дихальних шляхів.

Шановні громадяни, не провокуйте пожеж в екосистемах!

Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значного збитку державі та, насамперед, навколишньому середовищу, може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження, не кажучи вже про серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян.

Суха трава7

Не завдавайте шкоди собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтеся правил пожежної безпеки. В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку "101".

Вараське районне управління Головного управління ДСНС України у Рівненській області