Штраф за паління трави в Україні збільшено у 70 разів

Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити випалювання лісових масивів та сіл. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряну погоду, яка притаманна початку весни.

Пожежі шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Відділ екологічного контролю управління безпеки та внутрішнього контролю виконавчого комітету Вараської міської ради закликає суворо дотримуватись правил пожежної безпеки на території Вараської міської територіальної громади, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та непогашені сірники на сухій трав’янистій підстилці.

13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу", яким внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).

Суха трава7

Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах:

  • для громадян: 180-360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060-6120 грн);
  • для посадових осіб: 900-1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн).

Штраф, за випалювання рослинності у межах територій та об’єктів природно заповідного фонду, складає:

  • для громадян: (6120-12240 грн);
  • для посадових осіб: (21420-30600);

За вищевказані правопорушення можна потрапити за грати до 10 років. Згідно зі ст.245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом караються:

  • штрафом від ( 91800 до 153 000 грн);
  • або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років;
  • або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо такі дії, спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

У зв’язку з вищезазначеним відділ екологічного контролю управління безпеки та внутрішнього контролю виконавчого комітету Вараської міської ради звертається до громадян з проханням, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву - поясніть, чому це не треба робити.

Підписуйтеся на офіційну сторінку у мережі Facebook – до вашої уваги ексклюзивні відеотрансляції, обговорення матеріалів та подій, анонси заходів та ін. Долучайтеся!

Чат-бот Вараської громади! Telegram, Viber Приєднуйтесь!