З 01.02 по 05.03.2018 виникло 120 пожеж

Кузнецовський міський сектор Головного управління ДСНС України у Рівненській області інформує про те, що протягом лютого-березня 2018 року на території області спостерігалась тенденція росту пожеж та загибелі людей на них.

Так у період з 01.02 по 05.03.2018 виникло 120 пожеж, на яких загинуло 7 людей.

Основними причинами виникнення пожеж були: необережне поводження з вогнем; порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок; порушення правил улаштування та експлуатації печей.

Як показують аналітичні матеріали, виникнення пожеж у житловому секторі, а також загибель людей на них, прямо чи опосередковано повязані із рядом процесів та явищ в економічній, соціальній та соціально-психологічній сферах життя суспільства.

Основні причини, що впливають на стан із пожежами та загибелю людей на них в області зумовлені, насамперед, такими показниками:

фізичним зношенням технічного стану житлового фонду;

незабезпеченням під час опалювального сезону необхідного температурного режиму в житлових будинках, що призводить до додаткового використання в квартирах електрообігрівачів (найчастіше непромислового виробництва) та інших приладів опалювання;

збільшенням кількості окремих соціальних груп підвищеного ризику, неможливістю проведення серед осіб без постійного місця проживання та тих, хто зловживає алкоголем, наркотиками профілактичної роботи, а також тим, що останні використовують для проживання непристосовані місця у житлових будинках (підвали, горища, технічні поверхи будинків тощо);

економія коштів малозабезпеченими верствами населення, одинокими та пристарілими людьми на купівлі газет, перегляду телепередач в яких висвітлюються протипожежні застереження, неспроможність їх власними силами відремонтувати електромережу, прилади опалення.