Щодо проблемних питань при виїзді на територію Республіки Білорусь

Обласною державною адміністрацією отримано інформацію Управління Служби безпеки України в Рівненській області від 02.03.2018 № 2/385 (додається) щодо проблемних питань при виїзді на територію Республіки Білорусь, зокрема щодо непоодиноких фактів притягнення до адміністративної відповідальності Державним Прикордонним комітетом Республіки Білорусь мешканців Рівненської області, які перебувають на території Республіки Білорусь на підставі внутрішнього паспорту у виді ID - картки.

Зазначене спричинене невизнанням білоруською стороною ID - картки легітимним документом для в’їзду в Республіку Білорусь, перебування на її території та виїзду з неї. Якщо в 2017 році за перебування на території Республіки Білорусь на підставі ID - картки громадяни України притягались до адміністративної відповідальності у виді усного попередження, то з початку 2018 року застосовується штраф, розмір якого досягає 3 тис. грн.