Правила поведінки населення та заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів!

Кузнецовський міський сектор Головного управління ДСНС України у Рівненській області інформує про те, що з року в рік, у зв’язку з початком проведенням польових та земельних робіт відмічається сезонний пік виявлення населенням вибухонебезпечних предметів, а це в свою чергу, призводить до зростання загрози гибелі та травмування людей внаслідок несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами.

Так, незважаючи на заходи, які вживаються підрозділами ДСНС України у взаємодії з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування продовжують мати місце випадки загибелі та травмування населення внаслідок самостійного вилучення, розбирання вибухонебезпечних предметів.

Вибухонебезпечні предмети можуть бути виявлені всюди: в полях та городах, на дачних ділянках; в лісах та паркових зонах; на дні річок, озер та інших водойм; на території колишніх артилерійських, авіаційних полігонів та в інших місцях де колись тривали бойові дії.

У будь-якому випадку при виявленні вибухонебезпечного або зовні схожого на нього предмету необхідно: добре запам’ятати місце знахідки; негайно повідомити підрозділ ДСНС України та Національної поліції (телефон 101, 102) за заявкою якого буде спрямована група розмінування для організації робіт з їхнього знешкодження та знищення, або в місцеві органи влади.

Пам'ятайте, що в кожній авіабомбі, снаряді, міні чи боєприпасі таїться смертельна небезпека для людини!

Кузнецовський міський сектор

Головного управління ДСНС