• Головна
  • Офіційна інформація
  • Шановні підприємці - власники тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Шановні підприємці - власники тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

На пленарному засіданні двадцять п’ятої сесії Вараської міської ради сьомого скликання, яке відбулося 30 березня 2018 року, депутатом Петрович Наталією Григорівною порушено питання необхідності приведення у відповідність до архітипів тимчасових споруд міста. За дорученням тимчасово здійснюючої повноваження міського голови Шумри Ірини Вікторівни, управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради інформує Вас про необхідність приведення зовнішнього вигляду тимчасових споруд до затвердженого в кожній зоні архітипу.

Розміщення тимчасових споруд у м.Вараш відбувається відповідно до ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 та комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та їх архітектурного типу, затвердженої рішенням виконавчого комітету Кузнецоської міської ради від 23 грудня 2014 року №279 зі змінами ( рішення). Пункт 4 вищеописаного рішення звучить – рекомендувати власникам тимчасових споруд, якщо ці споруди були розміщені на підставі дозвільних документів, що були отримані до затвердження Комплексної схеми, але їх зовнішній вигляд не відповідає затвердженому архетипу, здійснити упродовж п’яти років після затвердження Комплексної схеми, відновлення та заміну зовнішніх оздоблювальних елементів, облицювати відповідними матеріалами, тощо, у відповідності до Комплексної схеми.

Відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності – це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Частиною четвертою статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/2006 (надалі – Порядок розміщення тимчасових споруд).

Інформуємо Вас про основні аспекти порядку отримання паспорта прив’язки ТС відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

2.1. Підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.
2.2. Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
2.3. До заяви додаються:

графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості;

реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним.
2.4. Відповідність намірів щодо   місця   розташування   ТС комплексній схемірозміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської,   селищної,   міської   ради,   районної   державної адміністрації,   протягом   десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської, селищної, міської ради визначає орган з питань   містобудування   та   архітектури   відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю. У такому випадку строк розгляду заяви становить п'ятнадцять робочих днів.
2.5. Про   відповідність   намірів   замовника   щодо   місця розташування ТСкомплекснійсхемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовникповідом-ляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.
2.6. Для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питаньмістобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспортаприв'язки ТС, до якої додає:

схему розміщення ТС;

ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має   ліцензію   на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат ;

схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію,   архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону  України   "Про благоустрій населених пунктів України";

технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.
2.7. Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.
2.8. Час, витрачений на підготовку та подачу до органу з питань містобудування та архітектури схеми розміщення ТС, ескізів фасадів   ТС   та   отримання   технічних умов щодо інженерного забезпечення   (за   наявності),   схеми   благоустрою   прилеглої території, не входить в строк підготовки паспорта прив'язки ТС.
2.9. Для підготовки паспорта прив'язки ТС містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не надаються.
2.10. Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.
2.11. Паспорт прив'язки включає:

схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території;

ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС);

технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж;

реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним.
2.12. Паспорт прив'язки підписується керівником (заступником керівника)   відповідного   органу   з питань містобудування та архітектури виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації.
2.13. При   оформлені паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.

2.14. Паспорт прив'язки ТС не надається за умов:

подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.6 цього Порядку;

подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку.

Ненадання паспорта прив'язки з інших підстав не допускається.
2.15. Паспорт прив'язки видається на безоплатній основі.
2.16. Паспорт прив'язки підлягає   реєстрації   в   журналі реєстрації паспортів прив'язки або електронному журналі органом, який його видав, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру.
2.17. Строк дії паспорта прив'язки визначається органом з питань   містобудування   та   архітектури   виконавчого   органу відповідної ради або районної державної адміністрації відповідно до генерального плану, плану зонування та детального   плану територій та з урахуванням строків реалізації їх положень.
2.18. Продовження строку дії паспорта прив'язки здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки органом з питань містобудування та архітектури виконавчого   органу   відповідної   ради,   районної державної адміністрації.
2.19. У разі змін, які відбулися у містобудівній документації на місцевому рівні, будівельних нормах, розташуванні існуючих будівель і споруд, інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта господарювання, паспорт прив'язки може переоформлюватись на строк дії цього паспорта прив'язки або на новий строк.
2.20. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки.
2.21. Відхилення від паспорта прив'язки ТС не допускається.
2.22. Відновлення благоустрою замовником є обов'язковим.
2.23. Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або відповідної районної державної адміністрації письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки.
2.24. Паспорт прив'язки виготовляється у двох примірниках. Один   примірник   зберігається   у   замовника ТС, другий - у відповідному органі з питань містобудування та архітектури.

2.25. Відомості паспорта прив'язки вносяться органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу відповідної ради або відповідної районної державної адміністрації в інформаційну базу містобудівного кадастру (для стаціонарних ТС).
2.26. Дія паспорта прив'язки призупиняється за таких умов:

необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС;

необхідність проведення   аварійних   ремонтних   робіт   на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - без попередження.
2.27. Дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов:

недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні;

невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки;

надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цьогоПорядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.
2.28. У разі проведення балансоутримувачем планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт на інженерних мережах власнику ТС надається тимчасове місце для розміщення ТС з перенесенням ТС (у тому числі з перенесенням на попереднє місце) за рахунок балансоутримувача цих мереж у місячний строк (при аварійних роботах - тижневий строк) з дати прийняття рішення (розпорядження, наказу) виконавчим органом відповідної ради або районної державної адміністрації про призупинення дії паспорта прив'язки.

На період до надання замовнику тимчасового місця розташування ТС така ТС розташовується в межах місця проведення ремонтних робіт.
2.29. Підставами для відновлення дії паспорта прив'язки ТС є завершення планових ремонтних робіт або аварійних ремонтних робіт.

2.30. У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки,  самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу.
2.31. Розміщення ТС самовільно забороняється.
2.32. Власники (користувачі) ТС зобов'язані   підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.
2.33. У разі коли власник (користувач) має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до відповідного органу з питань містобудування та архітектури з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив'язки у частині ескізів фасадів. Орган з питань містобудування та архітектури розглядає нові ескізи фасадів ТС впродовж десяти робочих днів з дня подання такої заяви та за відсутності обґрунтованих заперечень керівник (заступник) органу з питань містобудування та архітектури візує нові ескізи фасадів ТС.
2.34. Режим роботи ТС встановлюється суб'єктом господарювання відповідно до законодавства.

2.35. Документація щодо встановлення ТС, видана до набрання чинності цим Порядком, дійсна до закінчення її терміну дії.

Враховуючи, що практично всі тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності у місті встановлено без паспорту прив’язки тимчасової споруди, управління містобудування, архітектури та капітального будівництва разом з депутатським корпусом Вараської міської ради просить підприємців міста- власників тимчасових споруд, вжити заходів, щодо приведення тимчасових споруд до затвердженого архітипу. Давайте разом зробимо наше місто кращим, чистим та охайнішим.

За більш детальною інформацією звертатися в Управління містобудування, архітектури та капітального будівництва виконавчого комітету Вараської міської ради за адресою: м.Вараш, майдан Незалежності, 2, 2поверх. Контактні телефони: 2-38-14 - начальник Управління Бедик Сергій Михайлович, 2-47-43- головний спеціаліст відділу планування територій та містобудівного кадастру Управління Колесінська Наталія Петрівна.