Конкурс Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування»

2014 рік

Протягом 2012-2013 років Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (Конкурс) впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава – член Ради Європи.

З 2014 року, згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.03.2014 № 96 «Про затвердження Положення про конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (далі – Положення), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2014 року за № 419/25196, організатором Конкурсу є Мінрегіон.

Основні завдання Конкурсу: сприяння обміну досвідом органів місцевого самоврядування; публічне визнання досягнень органів місцевого самоврядування як інструмент заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості життя громади; поширення кращих практик та корисних ініціатив, спрямованих на розвиток територіальних громад.

За результатами Конкурсу відзначено 37 фіналістів.

Переможці Конкурсу (перші місця), окрім відзнак Мінрегіону і Ради Європи, були нагороджені поїздкою до Республіки Болгарії (квітень 2015 року), де ознайомились із успішними моделями і практиками у сфері розвитку місцевого самоврядування).

У рамках візиту також відбулася зустріч з керівництвом Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), який має тісні партнерські відносини з українською стороною.

2015 рік

У 2015 році за результатами Конкурсу (наказ від 20.10.2015 № 265) Мінрегіон визначив 19 переможців із Волинської (3), Дніпропетровської (1), Житомирської (2), Запорізької (1), Івано-Франківської (1), Львівської (3), Полтавської (1), Сумської (1), Хмельницької (1) областей:

Фіналісти Конкурсу 2015 року за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» відвідали Республіку Польща (квітень 2016 р.):

5-6 квітня представники делегації взяли участь у 2-му Європейському конгресі місцевого самоврядування у м. Краків, (близько 1500 представників з понад 20 країн Європи) http://www.coe.int/uk/web/kyiv/-/2nd-european-congress-of-local-governments-krakow-poland-is-opened

7-8 квітня відбулося знайомство з організацією роботи органів місцевого самоврядування міст Жешув та Люблін.

За два роки фіналістами Конкурсу стали 56 органів місцевого самоврядування усіх рівнів

2016 рік

Враховуючи досвід організації Конкурсу минулих років та перші результати реформи місцевого самоврядування, Мінрегіоном внесено зміни до Положення про Конкурс, зокрема, удосконалено критерії оцінювання практик, додано номінацію «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад».

10 червня цього року Мінрегіоном оголошено проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2016 році (наказ від 08.06.2016 № 142).

Конкурс проводиться у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Метою Конкурсу є відбір, відзначення і поширення кращих практик органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій. (реалізації проекту, програми, комплексу заходів під час здійснення яких отримано позитивні практичні результати).

Конкурсний відбір проводитиметься за такими темами:

1. Стимулювання економічної активності, створення робочих місць,

2. Об’єднання територіальних громад,

3. Центри надання адміністративних послуг.

Для участі у Конкурсі потрібно заповнити заявку у форматі Microsoft Word і надіслати її до 30 вересня 2016 року електронною поштою на адресу Best.Practice.Ukraine@coe.int.

Проведення церемонії нагородження переможців цьогорічного Конкурсу заплановано на грудень 2016 року.

Детальніше про Конкурс можна дізнатись на офіційному веб-сайті Мінрегіону в рубриці «Напрямки діяльності»: підрубрика «Регіональний розвиток», категорія «Розвиток місцевого самоврядування», підкатегорія «Кращі практики місцевого самоврядування» (http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/)

Мінрегіон, 2016 р.