Торгівля людьми – не стань жертвою!

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Саме, 30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми.

 

Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними, і стає причиною потрапляння в тенета торговців людьми. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

Про те, допоки наша держава вчиться захищати своїх громадян, ми повинні самостійно потурбуватися про себе, бути юридично грамотними, знати, де  може чекати небезпека, учитися на гіркому досвіді інших, уміти себе страхувати і, у разі потреби - захищати.

 Якщо  Ви вирішили попрацювати за кордоном

У пошуках роботи  можуть допомогти молодіжні бізнес-центри, численні інформаційні дайджести (ЗМІ, реклама), вищі навчальні заклади і звичайно ж, поради знайомих.

Якщо вже знайшли роботу

- спробуйте вийти зі стану ейфорії від перспектив, які Вамнаобіцяли. Якщо після цього Ваше рішення відносно роботи за кордоном не змінилося, варто розібратися з наступними позиціями. По-перше, звідки Ви отримали інформацію про таку роботу: наскільки це джерело є надійним; чи влаштовують Вас умови майбутньої роботи, тощо;

- переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману у Міністерстві праці та соціальної політики України;

- поцікавтеся  в центрі  зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном;

-  вимагайте  оформлення спеціальної робочої візи - туристична та гостьова візи не дають права на роботу;

- підписаний  контракт є обов'язковою умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках (для кожної із сторін);

- контракт повинен бути написаний зрозумілою для Вас мовою (українською або російською);

- у контракті  повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи:

- термін дії контракту;

- тривалість робочого дня;

- вихідні дні;

- оплата  праці;

- умови проживання;

- медичне страхування;

- повне ім'я та адреса роботодавця;

- умови розірвання контракту.

-уникайте фраз типу: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця».

Від'їжджаючи, обов'язково залиште  родині, друзям чи родичам :

- копію закордонного паспорта, візи і контракту;

- якомога точніші координати вашого майбутнього місця перебування (точну адресу та реквізити організації);

-  можливі контактні телефони;

 - координати людини, через яку ви знайшли роботу - менеджера організації, знайомого, який порадив цю роботу.

Обов'язково телефонуйте додому.

Після приїзду у країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України - інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

Пам’ятайте: навіть у чужій країні Ви не одні. У разі потреби Вам допоможуть благодійні організації, притулки, релігійні організації, посольства і консульства.