Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

У 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

На виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік”, яким передбачені видатки за бюджетною програмою 2507100 „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу” Урядом 27.03.2019 був прийнятий проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу”.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

-  паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

-  індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о ).

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я,

які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Станом на 22.04.2019

Область Повна назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я Скорочена назва реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я Код за ЕДРПОУ Адреса реабілітаційної установи, закладу охорони здоров’я Контакти

1 м. Київ Державний заклад «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України» ДЗ «Укрмедцентр МОЗ України» 20072556

04209, м. Київ,

вул. Богатирська, 30

Тел. (044)4120578

Факс. (044)4121068

e-mail: ukrmedcentr@gmail.com

веб- сайт: childneuro.gov.ua

2 Львівська область Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» 42179792

82200, Львівська область,

м. Трускавець,

вул. Помірецька, 37

Тел. (03247)65200

Факс 03247(65220)

e-mail: clinic@kozyavkin.com веб- сайт: kozyavkin.com

3 м. Львів Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» ДРУЦКРОІ «Галичина» 25248327

79070, м. Львів,

вул. Хуторівська, 38

Тел. (032) 2215908

e-mail: reablinfo@gmail.com

веб- сайт: reabl.lviv.ua

4. м. Київ Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Пріоритет» ТОВ «Центр Пріоритет» 41940203

04208, м. Київ,

Проспект Василя Порика, 13-Б

Тел. (044)3642004

e-mail: centermindst@gmail.com

веб- сайт:

mind-stimulation.com

5. Кіровоградська область Товариство з обмеженою відповідальністю «АПРІКА» ТОВ «АПРІКА» 30567346 25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 28

Тел. (050)-595-10-62, (050)-487-40-80

Т/ф (0522) 36-11-27

prudkun@ukr.net

Перелік знаходиться на сайті Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі – „Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП”- „Перелік реабілітаційний установ, закладів охорони здоров`я

Перелік базових реабілітаційних заходів

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

- консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

-реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

За додатковою інформацією та оформленням документів на проходження реабілітації просимо звертатися в управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Вараської міської ради за адресою: м-н Будівельників, гуртожиток 1, кабінет № 3. Телефон для довідок 2-34-08.