Не вмієш красти–умій втікати?

Упродовж кількох місяців на території м.Вараш періодично траплялися крадіжки проводу різних марок, в основному - із кабельних мереж ліній зв’язку, що належать СЛД №6 м.Кузнецовськ Рівненської філії Приватного акціонерного товариства «Укртелеком».
     В березні 2016 року правоохоронці виявили групу молодиків під час вчинення одного із таких злочинів.
     Так, однієї ночі навесні троє непрацюючих місцевих мешканців, двоє із яких – раніше судимі споживачі наркотичних речовин, під час зустрічі завели мову про те, яким чином можна «заробити» гроші.      Найкращою із ідей для молодих чоловіків здалося протиправне збагачення за рахунок чужого майна. А саме - викрадення кольорових металів із кабельних мереж місцевих ліній зв’язку.
     Змовившись про спільне вчинення крадіжки кабелю, троє товаришів запаслись ножами, ліхтариком, та серед ночі направились до вул. Старорафалівська  м.Вараш. Там спільними зусиллями стягнули кілька бетонних плит, якими були закриті колодязі кабельних мереж. Один із чоловіків заліз до колодязя та приготовленим заздалегідь ножем перерізав кабель типу ТПП 50х2х0,4. Той же кабель перерізали і в сусідньому колодязі, таким чином отримавши відрізок загальною довжиною біля 240 метрів. Коли спільники витягували на поверхню відрізаний кабель, то помітили світло фар автомобіля, злякалися та порозбігались. Як виявилося – втікали не даремно, так як до місця крадіжки на службовому автомобілі наближалися працівники поліції охорони, з метою перевіркив зв’язку зі спрацюванням сигналізації кабельної мережі.
     Прибувши на місце події, працівники поліції виявили обрізаний кабель, а також знаряддя злочину – ножі та ліхтарик. Окрім цього, поряд із місцем вчинення злочину, у лісопосадці був виявлений один із горе-злодіїв. Двом його помічникам вдалося втекти.
     Відомості про вказану подію того ж дня були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України – за фактом вчинення незакінченого замаху на таємне викрадення чужого майна.
     За результатами проведеного розслідування матеріали щодо двох із злодіїв були направлені до суду. Третій же із них, під час досудового розслідування знову кинувся навтьоки - намагаючись уникнути відповідальності за вчинене, зачаївся в с.Олізарка Володимирецького району, в обійсті своїх батьків. А тому був оголошений в розшук. Однак довго бігати від правосуддя йому не довелося. Правоохоронцями було встановлено його місце перебування, матеріали щодо вчинення ним злочину були також направлені до суду. Вид та міру покарання визначить суд. Санкція ж статті кримінального кодексу України за вчинення вказаного злочину передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.
     Свою причетність до вчинення інших аналогічних злочинів на території міста чоловіки категорично заперечують, але чи насправді це був їх єдиний такий «подвиг», встановлять правоохоронці.

Варашський відділ поліції
ГУНП в Рівненській області