Апетит приходить під час їжі, або крадіжка по-дитячому

01 серпня 2016 року о 18 год. 35 хв. до Варашського відділу поліції надійшло повідомлення продавчині одного із магазинів м.Вараш про те, що двоє неповнолітніх з магазину, де вона працює, викрали 4 пачки морозива на загальну суму 18 гривень.

Продавчиня, помітивши крадіїв, встигла затримати одного із них, та звернулася за допомогою до працівників поліції.

Встановлено, що дрібну крадіжку вчинили двоє місцевих старшокласників.

Правоохоронці з’ясували, що зустрівшись того дня в обідню пору, неповнолітні придбали 0,5 л самогону. Спиртний напій розпили на березі річки Стир, за дачними ділянками м.Вараш. Там же, перебуваючи у нетверезому стані,відпочивали та купалися. Після чого, домовившись таємно викрасти що-небудь, пішли у магазин. Зайшовши у приміщення магазину, переконавшись, що його дій не помічають ні продавець, ні відвідувачі, один із неповнолітніх підійшов до холодильника навпроти вхідних дверей.Непомітно відчинивши холодильник, взяв дві пачки морозива, заховав, виніс на вулицю та викинув в кущі, аби пізніше забрати, та знову повернувся в приміщення магазину. В той же час, доки холодильник був відчиненим, його товариш дістав ще одну пачку морозива, вийшов на вулицю, дей вирішив зачекати свого однокласника. Але чи то спиртне додавало хоробрості, чи то викрадене здавалося смачніше купленого, чи просто апетит надто швидко зростав, однак його товариш вирішив повернутися і викрасти ще одну пачку морозива. Неповнолітньому вдалося дістати бажаний десерт із холодильника, але його дії помітила працівниця магазину, яка й затримала хлопця на виході із приміщення.

Чи варто було морозиво загальною вартістю 18 грн. такої ганьби для них та їх батьків, відповісти можуть лише неповнолітні злодії.

З приводу того, хто і при яких обставинах продав для підлітків «заряд героїзму» у вигляді спиртного встановлюється. «Наразі правоохоронцями щодо підлітків складені протоколи про вчинення дрібної крадіжки, передбаченої ст. 51 кодексу України про адміністративні правопорушення, - зазначила старший інспектор ювенальної превенції Кузнецовського відділу поліції Зоряна Мельник. - Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді  накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб. Щодо батьків неповнолітніх злодіїв складено протоколи за фактами неналежного виконання батьківських обов’язків, за ч.1 ст.184 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Черговий раз хотілося б застерегти батьків від самоусунення від виховання неповнолітніх дітей. Цікавтеся з ким вони товаришують, де і як проводять свій час. Реагуйте на кожен випадок паління чи вживання спиртного, в тому числі слабоалкогольних напоїв. Ваша пильність застереже  дитину від необдуманих вчинків, а вас – від неприємностей.

Варашський відділ поліції

ГУНП в Рівненській області