Кількість страхових випадків зменшилась

Упродовж 9 місяців 2019 року серед страхувальників Рівненської області зареєстровано 55 страхових випадків (складено 54 акти форми Н-1та 1 акт форми П-4 (професійне захворювання), в тому числі 5 страхових випадків зі смертельним наслідком та 2 групові нещасні випадки, в яких потерпіло 5 осіб.

У порівняні з 9 місяцями 2018 року кількість страхових випадків зменшилась на 30, тобто на 35,3% (з 85 до 55). Знизився рівень смертельного травматизму з 9 до 5 НВ, тобто на 44,4%.

Найбільше страхових випадків у Рівненській області зареєстровано у таких видах економічної діяльності:

- наземний і трубовідний транспорт - 8;

- охорона здоров’я - 5;

- оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини - 4;

- лісове господарство та лісозаготівлі - 4.

Найпоширенішими видами подій, що призвели до настання нещасного випадку, стали:

- падіння потерпілого - 19;

- дія рухомихі таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів - 9;

- пригоди (події) на транспорті - 7;

- навмисне вбивство, або травма заподіяна іншою особою – 5.

Основні причини нещасних випадків за 9 місяців 2019 року серед страхувальників Рівненської області розподілилися таким чином: організаційні – 34 НВ (63%), психофізичні – 14 НВ (26%), технічні – 6 НВ (11%).

З організаційних причин найбільше НВ сталися через невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 15 НВ (44%).

Щодо м. Вараш та Володимирецького району, то тут за 9 місяців 2019 року зареєстровано 4 страхових випадків, складено 4 акти форми Н-1.

Отримано 1 повідомлення про професійне захворювання, триває розслідування. У порівняні з 9 місяцями 2018 року кількість страхових випадків по Варашському відділенню зменшилась на 2, тобто на 33,3% (з 6 до 4).

Зареєстровано зниження рівня смертельного травматизму серед страхувальників Варашського відділення з 1 до 0.

Марковець О. П.

страховий експерт з охорони праці Варашського відділення

УВД ФССУ у Рівненській області