Прес-реліз відділу поліції за минулий тиждень

За минулий тиждень до Варашського відділу поліції надійшло 82 заяви та повідомлення про злочини і пригоди.

Із них:

- вчинення фізичного чи психологічного насильства в сім’ях – 13;

- тілесні ушкодження –9;

- погрози фізичною розправою – 3;

- крадіжки – 5;

- шахрайства – 2;

- втрата речей та документів – 2;

- вимагання -1;

- завідомо неправдиві показання – 3;

- незаконне зберігання наркотичних засобів – 1;

- опір працівникові правоохоронного органу -1;

- незаконне заволодіння транспортним засобом – 2;

- невиконання батьківських обов’язків -1;

- порушення правил дорожнього руху – 5;

- дорожньо-транспортні пригоди – 5, із них – 2 з травмуванням учасників ДТП;

- інші події (порушення публічного порядку, бійки, конфлікти у громадських місцях, розпиття спиртних напоїв у заборонених місцях, торгівля у невстановленому місці, т.п.) – 28;

- повідомлення про смерть (без ознак насильства) – 2.

Детальніше про деякі з них:

10 серпня 2016 року о 16 год. з телефонної лінії «102» до Варашського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в дворі одного із будинків по м-ну Будівельників м.Вараш чоловік в стані сп’яніння порушує громадський порядок, неадекватно веде себе, чіпляється до дітей. Виїздом групи реагування патрульної поліції Варашського ВП встановлено, що цим чоловіком є місцевий мешканець, охоронник ЗВВО ВП РАЕС, який на час інциденту був одягнений у форменний одяг, схожий на поліцейську форму. У відповідь на законну вимогу дільничного офіцера поліції припинити свої дії, чоловік вчинив чинив злісну непокору - вдарив поліцейського, в зв’язку з чим до нього застосовано спецзасоби (наручники). Правопорушник був доставлений до СМСЧ-3, де продовжував вчиняти п’яний дебош, ображати правоохоронців, працівників медичного закладу, та випадкових свідків інциденту, що робили спроби його заспокоїти. За зовнішніми ознаками дебошира (запах, зовнішній вигляд, т.д.) встановлено, що він перебуває в стані алкогольного сп’яніння.

Щодо чоловіка складено протоколи про вчинення правопорушень, передбачених ст. 173 кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян) та ст.185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків). Санкціями вказаних статей передбачено покарання у вигляді штрафу до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на строк до шістдесяти годин, або виправних робіт до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративного арешту до п'ятнадцяти діб.

13 серпня 2016 року правоохоронцями групи реагування патрульної поліції був складений протокол про вчинення насильства у сім’ї за ст.173-2 КУпАП щодо місцевого мешканця, який перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, в квартирі за місцем проживання вчинив сварку зі своєю дружиною та пошкодив вікно у кімнаті. За вчинення правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт до сорока годин, або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративного арешту до п'яти діб.

Наталія Шило

Варашський відділ поліції Головного управління