Легальна зайнятість – гідне життя !

Відповідно до статті 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Проте чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують робітників працювати за невелику зарплату, а часом зовсім не декларують оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат видають працівникам зарплату «в конвертах».

Наймаючись на роботу громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується «у конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки насамперед для їх самих.

Працівник, який отримує зарплатню «в конверті» виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, доки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі гідну старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Вимагайте від роботодавців належного оформлення трудових відносин, легалізацію та повне оподаткування зароблених вами доходів.

Державний захист від незаконного звільнення, безпечні здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена заробітна плата, не нижче визначеної законом – це все можливо лише  при оформлені трудових відносин в законодавчо встановленому порядку.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення  перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату.

Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, вт.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

Рекомендуємо Вам укласти трудові договори з найманими працівниками відповідно до вимог чинного законодавства, легалізувати трудові відносини з найманими працівниками та відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах».