Рятувальники застерігають: випалювання сухої трави і залишків рослинності заборонено

У зв'язку із спекотною погодою збільшилась кількість пожеж, основними причинами яких є: неконтрольоване випалювання сухої трави, минулорічної рослинності, картопляного бадилля та післяжнивних залишків, необережне поводження з вогнем, що у свою чергу стає причиною розповсюдження полум'я на лісові насадження, торф'яні поля, відключення ліній електропередач високої напруги тощо.

У відповідності до вимог статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу та невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягне за собою адміністративну відповідальність. Порушникові загрожує накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн.), на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Крім того у відповідності до вимог статті 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Кузнецовський міський сектор Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій попереджає про те, що протягом тижня утримуватиметься спекотна погода, закликає мешканців міста бути вкрай обережними та суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Пам’ятайте про заборону випалювання сухої трави, розведення багать у лісах та паркових зонах, а також паління у не відведених для цього місцях. Природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

У разі виявлення пожежі телефонуйте за номером «101».

Кузнецовський міський сектор

Головного управління ДСНС