Кузнецовськ: інформація про стан з пожежами

Кузнецовський міський сектор Головного управління ДСНС України у Рівненській області інформує, що у вересні місяці поточного року спостерігається тенденція росту пожеж, які виникають на відкритій території. Дані пожежі виникають внаслідок навмисного випалювання післяжнивних залишків, сухої рослинності тощо, або необережного поводження з вогнем під час відпочинку.

Так, у період з 01.09 по 20.09.2016 на території області виникло 222 пожежі, що на 80,5% більше ніж за аналогічний період 2015 року (123 пожежі).

Основними причинами виникнення пожеж були:

необережне поводження з вогнем – 178 випадків, що становить 80% від загальної кількості пожеж, які виникли за період з 01.09 по 20.09.2016;

порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок – 30 випадків, що становить 13,5%;

порушення правил улаштування та експлуатації печей – 6 випадків, що становить 3%;

підпал – 5 випадків, що становить 2,3%;

пустощі дітей з вогнем – 2 випадки, що становить 1%.

Слід зазначити, що з 222 пожеж, які виникли у зазначений вище період 133 пожежі виникло у природних екосистемах (горіння сухої рослинності), що становить 60%, від загальної кількості пожеж.

Вказані вище пожежі виникали у наступних містах та районах області:Рівненському – 38, Здолбунівському – 17, Костопільському– 13, Дубенському – 14, Сарненському районі та м. Рівне – по 10, Дубровицькому – 7, Острозькому та Рокитнівському – по 4, Гощанському – 2, Березнівському, Млинівському, Корецькому та Володимирецькому районах – по 3, Радивилівському – 1.

Крім того, в цілому ріст пожеж спостерігається у м. Острог на 100%, м. Кузнецовськ на 43%, Острозькому районі на 32,3%, Радивилівському районі на 32%, Демидівському районі на 23,3%, Костопільському районі на 6,9% та м. Рівне на 1,6%.

Ріст загиблих у Костопільському районі на 400%, Зарічненському районі на 200%, Демидівському, Здолбунівському, Корецькому, Острозькому районах та м. Кузнецовськ на 100%.

Шановні громадяни!

Щодня в Україні виникає майже 200 пожеж, внаслідок яких гинуть та отримують травми люди.

З метою недопущення у Ваших помешканнях пожеж та трагічних наслідків від необхідно дотримуватись наступних елементарних правил пожежної безпеки:

- не залишайте без нагляду увімкнені в електромережуелектроприлади;

- не прокладайте електромережу по горючим матеріалах;

- не використовуйте саморобні електроприлади та електрозапобіжники;

- не вмикайте в електромережу багато електроприладів;

- не куріть у житлових приміщеннях;

- не залишайте без нагляду малолітніх дітей;

- сірники та запальнички зберігайте в недоступних для дітей місцях;

- не користуйтесь свічками, сірниками на горищах та в підвалах;

- не захаращуйте балкони, загальні коридори, територію будинків та подвір’я сміттям, іншими горючими матеріалами та рідинами;

-  складуйте сіно та солому на відстані не менше 10 м від будівель;

-  не користуйтесь несправним газовим обладнанням;

-  забезпечте свої оселі вогнегасниками.

За наявності пічного опалення:

• своєчасно очищайте печі та димоходи від сажі;
  • не залишайте горючі предмети під топковим отвором печі;
  • не користуйтесь печами, які мають тріщини;
  • горючу підлогу під топковим отвором захищайте металевим листом розміром 0,7х0,5 м;
  • не залишайте печі, які топляться без нагляду.

Пам’ятайте! Дотримання вимог пожежної безпеки збереже Ваше помешкання та життя близьких Вам людей.

Кузнецовський міський сектор

Головного управління ДСНС