Розпочався "весняний" призов

З початком квітня в Україні вже традиційно розпочався призов громадян на строкову військову службу, який здійснюється відповідно до Указу Президента «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2021 році триватимуть по три місяці:

«весняний» - з квітня по червень,

«осінній» - з жовтня по грудень.

За «весняний призов 2021 року» через Вараський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на строкову військову службу планується призвати 32 призовники Вараської міської територіальної громади.

Термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти, або 12 місяців – для призовників з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра. Призову на військову службу підлягають юнаки з 18 до 27 років, які визнані придатними за станом здоров’я і не мають права на відстрочку.

Підставами для відстрочки від призову є:

Сімейні обставини – опікунство над непрацездатними родичами; дружина чи дитина з інвалідністю; вагітна дружина; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років; самостійне виховання дитини; сирітство; брат на строковій службі у цей час.

Стан здоров'я – якщо призовника визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.

Навчання – інтернатура, аспірантура, докторантура. Також мають право на відстрочку особи, молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою навчання.

Професійна діяльність – священнослужителі; кандидати (доктори) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, сільські, селищні, міські голови; поліцейські, резервісти.

Не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

Призвані військовослужбовці строкової служби, до виконання бойових дій в зоні проведення ООС на Сході України не залучаються.

Головний спеціаліст з мобілізаційної роботи Ірина КАЧИНСЬКА