Рятувальники інформують про пожежу у дошкільному навчальному закладі

Кузнецовський міський сектор Головного управління ДСНС України у Рівненській області інформує про те, що 30 вересня 2016 року о 01 год. 38 хв. на оперативно диспетчерську службу ГУ ДСНС України у Рівненській області надійшло повідомлення про пожежу в приміщенні Корнинського дошкільного навчального закладу за адресою: Рівненський район, с. Корнин, вул. Центральна, 41 г.

 

На гасіння пожежі залучались: 4 автоцистерни АЦ-40, оперативно-координаційний центр ГУ ДСНС України у Рівненській області та було подано 3 стволи «Б».

Внаслідок пожежі знищено: дах та перекриття будівлі на площі 150 м кв., приміщення кухні, складське приміщення, 2 холодильники, газово-електрична плита, меблі, бойлер, продукти харчування. Пошкоджено: стіни, вікна, двері. Загальна площа пожежі склала близько 300 м кв.

Загиблих та потерпілих внаслідок пожежі не виявлено.

Відповідно до акта про пожежу орієнтовною причиною виникнення пожежі є коротке замикання електромережі холодильника.

З метою недопущення виникнення пожеж на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням людей необхідно дотримуватись вимог пожежної безпеки.

Весь персонал навчального закладупідчас прийняття на роботу і за місцем праці повинен проходити протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки не рідше одного разу нарікза затвердженою програмою.

У навчальних класах і кабінетах слід розміщати лише необхідні для забезпечення навчально-виховного процесу меблі, прилади, моделі, речі, приладдя тощо, які повинні зберігатись у шафах, на стелажах або на стаціонарно встановлених стояках.

Після закінчення занять усі пожежовибухонебезпечні речовини та матеріали слід прибирати з навчальних класів, кабінетів, майстерень у спеціально виділені та обладнані приміщення.

Двері горища, електрощитової, підвалу слід утримувати замкненими. На дверях указувати місце зберігання ключів. Вікна горища та підвалу мають бути засклені.

Експлуатувати електромережі, електроприлади та іншу електроапаратуру допускається тільки у технічно справному стані, враховуючи рекомендації підприємств-виробників.

У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток, інших електроприладів слід негайно знеструмити їх.

Евакуаційні шляхи та виходи повинні завжди утримуватися вільними, нічим не захаращеними.

Усі працівники навчального закладу зобов'язані вміти користуватися вогнегасниками, іншимипервинними засобами пожежогасіння, знати місця їх розташування.

Після закінчення занять у класах, майстернях, кабінетах і лабораторіях учителі, викладачі та інші працівники закладу чи установи повинні оглянути приміщення, усунути виявлені недоліки і зачинити приміщення, знеструмивши електромережу.

У навчальному закладіНЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

- розміщувати людей у мансардних приміщеннях, а також на поверхах, які не забезпечені двома виходами;

-здійснювати перепланування приміщень з порушенням будівельних норм і правил;

- використовувати горючі матеріали для обробки стін і стель шляхів евакуації (рекреацій, сходових кліток, фойє, вестибюлів тощо);

- установлювати грати, жалюзі та подібні їм незнімні сонцезахисні, декоративні та архітектурні пристрої на вікнах приміщень, де перебувають учасники навчально-виховного процесу, сходових клітках, у коридорах, холах та вестибюлях;

-знімати дверні полотна в отворах, що з'єднують коридори зі сходовими клітками;

- забивати двері евакуаційних виходів;

- захаращувати шляхи евакуації;

- установлювати дзеркала та влаштовувати фальшиві двері на шляхах евакуації;

- влаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, розсувні, підйомні двері та інші пристрої, що перешкоджають евакуації людей;

- застосовувати з метою опалення нестандартні (саморобні) нагрівальні пристрої;

- використовувати електроплитки, кип'ятильники, газові плити тощо для приготування їжі та трудового навчання за винятком спеціально обладнаних приміщень;

- здійснювати вогневі, електрогазозварювальні та інші види пожежонебезпечних робіт у будівлях у разі наявності в їх приміщеннях людей;

-обгортати електричні лампи папером, матерією та іншими горючими матеріалами;

-застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи і ліхтарі;

- виконувати прибирання приміщень, очищення деталей і обладнання за допомогою легкозаймистих і горючих рідин;

- здійснювати відігрівання труб системи опалення, водопостачання, каналізації тощо із застосуванням відкритого вогню (з цією метою використовують гарячу воду, пару чи нагрітий пісок);

- залишати без нагляду ввімкнені в мережу лічильні і друкарські прилади, телевізори та інші електроприлади.

Кузнецовський міський сектор

Головного управління ДСНС

України у Рівненській області,

Відділ НС та ЦЗН