Тварини у законі: про відповідальність, жорстокість та покарання

Шановні мешканці Вараської громади! Звертаємося до вас щодо актуальної проблеми – безпритульних тварин.

Безпритульні собаки та коти не з’являються нізвідки – це результат нашого безвідповідального ставлення.

Ст.22 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" передбачає зобов’язання господаря дбати про тварину:

• забезпечити тварині можливість у задоволені її природних потреб в їжі, воді, сні, рухах, у природній активності та інших;
  • забезпечити постійний догляд, ветеринарний нагляд;
  • дотримуватись санітарно-гігієнічних норм утримання тварин, зокрема, прибирати екскременти в місцях загального користування;
  • запобігати прояву небезпечних дій по відношенню до людей, інших тварині майна;
  • упереджувати можливість безконтрольного виходу тварин за межі їх утримання.

Крім того, власник має забезпечувати, зокрема, своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення, тощо), а також негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам.

Отже, якщо ви не годні утримувати домашніх тварин у відповідних умовах, будь ласка, не беріть на себе цей тягар. Адже це тягне адміністративну відповідальність за неправомірні дії згідно зі згаданим у тексті законом.

Відповідно до частини першої ст.18 цього закону при поводженні з тваринами не допускається:

• використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин;
  • примушування тварин до виконання не природних для них дій, призводять до травмувань;
  • нанесення побоїв, травм із метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог;
  • використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо.

За жорстоке поводження із тваринами винні особи несуть адміністративну (ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та кримінальну (ст.299 Кримінального кодексу України) відповідальності.

У випадках виявлення жорстокого поводження з тваринами громадянам необхідно викликати представників поліції для з’ясування всіх обставин справи та притягнення винної особи до відповідальності, оскільки саме поліцейські, відповідно до ст.32 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин, у тому числі шляхом складання протоколів.

Інформацію надано Відділом екологічного контролю Управління безпеки та внутрішнього контролю виконавчого комітету Вараської міської ради