Європейський день протидії торгівлі людьми
18 жовтня – день, який оголошений європейським днем боротьби з торгівлею людьми.
Саме цей день визначено у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Трудова та сексуальна експлуатація, примусова праця та жебрацтво, торгівля дітьми, втягнення в злочинну діяльність, незаконне вилучення органів тощо – все це реальні прояви торгівлі людьми в нашому сьогоденні.
Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, навіть з метою вилучення органів.
Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не обирає між багатими та бідними державами.
За даними ООН, людей продають у рабство в 127 країнах світу. 11 держав мають "дуже високий" рівень активності викрадачів людей, серед них – Росія, Україна, Білорусь, Молдова і Литва.
Серед основних причин поширення торгівлі людьми в Україні:
- важке економічне становище громадян і безробіття;
- недостатня поінформованість про можливості працевлаштування за кордоном, незнання міграційного законодавства;
- недостовірне подання інформації про життя за кордоном;
- попит на дешеву робочу силу в країнах призначення;
- активна діяльність злочинних угруповань і недостатнє переслідування торговців людьми;
- насильство в родині.
Ми закликаємо усіх берегти своє життя, бути уважними під час обрання роботодавця.
Національна "гаряча" лінія з протидії домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номерами 116 123 або 527 (з мобільних) консультує абонентів та абоненток, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми або потребують інформації перед виїздом за кордон на роботу, навчання, одруження тощо. "Гаряча" лінія анонімна, конфіденційна та безкоштовна.
Національна "гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) 527 (безкоштовно з мобільних телефонів)