Нерестова заборона ловити рибу на Рівненщині з 11 квітня 2022 року

Нинішня ситуація в нашій державі спонукає нас до захисту нашої землі та народу. Проте не варто забувати й про збереження водних біоресурсів під час їх природного відтворення. Адже весняно-літню заборону на лов водних біоресурсів ніхто не відміняв.

Враховуючи рекомендації науковців та з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб, Рівненський рибоохоронний патруль підготував відповідний наказ за №16-ОД від 30 березня 2022 року "Про встановлення нерестової заборони на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Рівненському рибоохоронному патрулю на 2022 рік". З даним наказом можна ознайомитися за посиланням: http://rv.darg.gov.ua/files/12/01_04_rV.pdf

Відповідно до вище вказаного наказу заборонено вилов водних біоресурсів:

  • з 11 квітня по 30 травня 2022 р. – на річках та їх кореневих водах
  • з 11 квітня по 20 червня 2022 р. – на озерах, водосховищах, інших водоймах;
  • з 11 квітня по 10 липня 2022 р. – у придаткових водах річок.

Нерестовищами вважати ділянки водойм, де відбувається нерест риб, зокрема:

  • мілководні зарослі з м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;
  • глибоководні ділянки водойми з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;
  • стариці, заплави та заплавні луки на річках, озерах водосховищах та інших водоймах.

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство на водоймах загального користування з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом, але за межами нерестовищ.

Громадянам, підприємствам, установам та організаціям забороняється використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Також забороняється здійснювати підводне полювання та збирання раків на період нересту.

Під час воєнних дій на території нашої держави, Рівненський рибоохоронний патруль продовжує виконувати свої прямі обов’язки, щодо охорони водних біоресурсів на водних об’єктах області. Адже, від того наскільки успішно та вдало пройде нерест залежить чисельність риби у наших водоймах. Держрибагентство продовжує посилено працювати в умовах воєнного стану, допомагати нашим захисникам та населенню і робити все можливе для того, щоб наша країна звільнилася від окупантів. Пам'ятаймо, що від нашої єдності та наших спільних дій залежить майбутнє нашої країни.

Порушення правил рибальства в даний період карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної "гарячої лінії" відомства: (067) 540 53 90.

Також нагадуємо, що в Україні щорічно проходить природоохоронна компанія, що має назву «період тиші». Згідно Закону України "Про тваринний світ", з 1 квітня по 15 червня забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах) в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.

Відділ екологічного контролю Управління безпеки та внутрішнього контролю виконавчого комітету Вараської міської ради