"Дорожня карта" щодо здійснення реєстрації юридичних і фізичних осіб для жителів Вараської громади

У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану з 24 лютого 2022 року ДП "Національні інформаційні системи" тимчасово призупинило роботу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань та Державного реєстру прав, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України.

Таке рішення ухвалено з метою недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстрів зі сторони ворога.

Відповідно до вимог статей 12, 13 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", послуги з декларування місця проживання/реєстрації місця проживання не надаються упродовж усього періоду дії воєнного стану.

З огляду на необхідність забезпечення достовірності відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Міністерством юстиції реалізовано можливість проведення найбільш нагальних реєстраційних дій, а саме державної реєстрації:

• створення благодійних організацій та громадських об'єднань і змін до відомостей про них, в тому числі до статутів;
  • створення товариств з обмеженою відповідальністю, створення фермерського господарства, створення громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону;
  • змін до відомостей про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, крім громадських формувань;
  • зміни місцезнаходження юридичної особи;
  • змін до установчих документів юридичної особи, крім випадків, коли такі зміни передбачають зміну розміру статутного капіталу, зміну складу засновників (учасників) та/або розмірів їх часток;
  • зміни видів економічної діяльності юридичної особи;
  • органів державної влади, органів місцевого самоврядування, казенних підприємств, державних підприємств, комунальних підприємств, комунальних організацій (установ, закладів), державних організацій (установ, закладів);
  • створення відокремленого підрозділу юридичної особи, змін до відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи, припинення відокремленого підрозділу юридичної особи;
  • змін до відомостей про відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації;
  • рішення про припинення юридичної особи;
  • фізичної особи підприємцем, припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, зміни до відомостей про ФОП, включення відомостей про фізичну особу-підприємця, зареєстровану до 1 липня 2004 року.

Крім того, за зверненнями фізичних та юридичних осіб державними реєстраторами, посадовими особами, включеними до переліку, надаються відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Для проведення вищезазначених реєстраційних дій необхідно звертатися до суб’єктів надання адміністративних послуг:

Центр надання адміністративних послуг у місті Рівне
контактні телефони (0362) 40-00-43, (098) 811-45-60

Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м.Львів)
м.Рівне тел. (0362) 64-26-02, (0362) 64-27-06.

Звертаємо вашу увагу, що на порталі "Дія" можна автоматично зареєструвати фізичну особу-підприємця. Донедавна таку можливість було тимчасово обмежено – із початку війни реєстр був вимкнений, щоб дані українців були в повній безпеці. Нині Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знову працює і можна подавати заявку на автоматичну реєстрацію ФОП. Задля зареєстрації ФОП треба авторизуватися на порталі "Дія", заповнити онлайн-форму та підтвердити свої дані кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Важливо зауважити, що Міністерство юстиції України продовжує роботу над розширенням кола суб’єктів державної реєстрації та видів адміністративних послуг, що надаються на території України, де відсутні бойові дії. Просимо ставитися з розумінням до тимчасових обмежень та незручностей, пов’язаних із проведенням реєстрацій та державної реєстрації в умовах воєнного стану.

Чат-бот Вараської громади! Telegram, Viber Приєднуйтесь!