Інформація про пожежі у 2022 році у Вараському районі
Вараське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області (далі – Вараське районне управління) інформує, що з початку 2022 року на території Вараського району зареєстровано 135 пожеж, що на 1,5 % більше, ніж за аналогічний період 2021 року (133 пожежі).
Прямі матеріальні збитки у 2022 році від пожеж збільшилися на 6,9 % та становлять орієнтовно 10,41 млн. грн. порівняно з 9,74 млн. грн. за аналогічний період 2021 року. Побічні збитки збільшилися на 12,1 % та становлять орієнтовно 24,86 млн. грн. порівняно з 22,18 млн. 886 грн. за за аналогічний період 2021 року.
Основними причинами виникнення пожеж були:
- необережне поводження з вогнем – 54;
- порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації електромережі та електроустановок – 39;
- порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні на експлуатації приладів опалення – 17;
- необережність при курінні – 16;
- пустощі дітей з вогнем – 4;
- підпал – 2;
- інші причини – 3.
Пожежі в розрізі територіальних громад Вараського району:
- Вараська міська територіальна громада – 37 пожеж;
- Володимирецька селищна територіальна громада – 36 пожеж;
- Зарічненська селищна територіальна громада – 32 пожежі;
- Рафалівська селищна територіальна громада – 8 пожеж;
- Локницька сільська територіальна громада – 8 пожеж;
- Полицька сільська територіальна громада – 8 пожеж;
- Антонівська сільська територіальна громада – 4 пожежі;
- Каноницька сільська територіальна громада – 2 пожежі.
Також у 2022 році було зареєстровано 5 повідомлень про пожежі, які не підтвердились, в тому числі і 1 випадок хибного спрацювання систем автоматичної пожежної сигналізації. По 24 випадкам – не підлягали обліку відповідно до Порядку обліку пожеж та їх наслідків (Постанови КМУ від 26.12.2003р. № 2030).
На пожежах з початку 2022 року було зареєстровано 4 випадки загибелі внаслідок пожеж, порівняно з 1 таким випадком за аналогічний період 2021 року. Також з початку поточного року на пожежах було травмовано 2 осіб, порівняно з 4 за аналогічний період 2021 року.
Щороку під час настання осінньо-зимового періоду і різкого зниження температури повітря спостерігається негативна тенденція щодо збільшення пожеж у житловому секторі та негативних наслідків від них.
Основними причинами загибелі людей у зазначений вище період є отруєння чадним газом через використання населенням для обігріву житлових приміщень несправного пічного опалення та побутових електроприладів, а також необережного поводження з вогнем.
В більшості випадків причинами виникнення пожеж залишається "людський фактор": або незнання правил пожежної безпеки, або ж легковажне, свідоме, або несвідоме їх порушення.
Статистика свідчить, що від вогню найбільше страждають незахищені верстви населення, а саме: літні люди, хворі, одинокі громадяни та ті, що входять до так званої "групи ризику" (за певних обставин опинилися у складних життєвих обставинах). У даної категорії населення питання забезпечення пожежної безпеки помешкань, ремонти електрообладнання та пічного опалення стоять далеко не на першому місті.
Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!