Незабаром сезон: рятувальники звертають увагу про безпеку на водних об'єктах

Попри дощову погоду, температура повітря усе таки поступово підвищується, прогрівається вода в озерах і річках. Незабаром усі ми вирушумо відпочивати до водойм. Однак треба пам'ятати, що такий вид відпочинку може не завжди мати успішний фінал - на жаль, щороку фіксується чимало фактів загибелі громадян на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність, або легковажно поставитися до свого дозвілля, і вже існує ризик для життя та здоров'я.

Рятувальники вкотре нагадують, що під час відпочинку біля водойм заборонено:

• купатися у місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

• вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

• стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;

• купатися наодинці;

• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;

• плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

• вживати спиртні напої до та під час купання;

• підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

• допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

• подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

• дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

• купання дітей без супроводу дорослих.

Також пам'ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання, тим паче на морі, де часто піднімається вітер. На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Іноді це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.

У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!

Вода 22

За інформацією Вараського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!