Рятувальники знову нагадують жителям Вараської громади про мінну безпеку

20 вибухонебезпечних предметів знешкодили сапери обласного управління ДСНС на території Вараського району із початку цього року.

5 артилерійських снарядів та 15 гранат, що є "відлунням" І та ІІ світових війн, виявлено на території приватних господарств, у лісопосадках, під час виконання польових робіт, під час будівництва.

Мінна безпека – правила, які має знати кожен!

Враховуючи реалії сьогодення ризик виявлення вибухонебезпечних предметів в Україні збільшився в рази. Особливо це стосується деокупованих територій. Відтак важливим є дотримання правил мінної безпеки, які повинні знати не лише дорослі, а й діти.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Знешкодити вибуховий пристрій, або локалізувати вибух, можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

Категорично забороняється:

- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та бити по ньому;

- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

- намагатися розібрати;

- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

- заносити в приміщення;

- закопувати в землю;

- кидати в криницю або річку;

- здавати на металобрухт;

- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів – петард чи вибухових пакетів.

Алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних і підозрілих предметів:

• відійдіть на безпечну відстань (не менше 100 метрів) по своїм слідам;

• позначте палицями (одягом, камінням тощо) місце, де знаходиться підозрілий предмет;

• попередьте про знахідку інших осіб поруч;

• єдиним офіційним каналом повідомлень про виявлення підозрілих ВНП є дзвінок на екстрені номери "101" або "102";

• не користуйтеся телефонами або іншими засобами радіозв`язку поблизу підозрілого предмету;

• не намагайтеся розібрати підозрілий предмет, витягти з нього вибухову речовину або детонатор;

• на небезпечну знахідку можна натрапити у неочікуваних місцях (поля, ліси, водойми, городи та руїни);

• активувати вибухонебезпечні предмети може навіть найменший зовнішній вплив (удар, струс, тертя, нагрівання).

За інформацією Вараського районного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області

Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!