Щодо профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей
Водно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, обумовлене значним підвищенням вмісту метгемоглобіну в крові, який утворюється внаслідок токсичної дії нітратів на гемоглобін, що призводить до кисневого голодування тканин (гіпоксії).
Групи підвищеного ризику становлять немовлята віком до 1 року, які перебувають на штучному вигодовуванні та діти до 3-х років, чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, із захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи. Хворіють зазвичай немовлята, яких вигодовують сумішами, приготованими на воді з високою концентрацією нітратів (понад 50 мг/дм3) та нітритів. Основні симптоми хвороби у немовлят проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах, тому цю хворобу ще називають «блакитний синдром немовлят», може бути блювота і пронос.
Основними заходами по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінеміїу дітей до 3 років є використання для приготування їжі та питних цілей чистої від нітратів питної води, а саме фасованої, бутильованої столової води.
Оскільки на сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання для запобігання виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, передусім не слід вживати питну воду, забруднену наднормативними концентраціями нітратів, а також дотримуватись гігієнічних вимог при облаштуванні та утриманні індивідуальних колодязів та свердловин.
Звертаємо увагу, що мешканці Вараської міської територіальної громади можуть провести дослідження води з індивідуальних колодязів та свердловин, звернувшись до Вараського районного відділу ДУ "Рівненського ОЦКПХ МОЗ" за адресою: м. Вараш, вул. Енергетиків 25.
Вараське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області
Долучайтеся до акаунту в Instagram! Telegram-канал Вараської громади!