Депутатів Вараша не можуть зібрати на сесію
Другий місяць поспіль депутати Вараша не можуть зібратися в сесійній залі, аби вирішити термінові питання, важливі для мешканців міста. Зокрема, досі нерозглянутими залишаються проекти рішень щодо зменшення тарифів населенню, встановлення надбавок до окладів освітянам, виділення коштів на медицину, ремонт доріг, шкіл та ліфтів.
Три сесії підряд (1 лютого, 22 лютого і 7 березня) депутати від «БПП», «Батьківщини», «УНП» та «Сили людей» вперто не приходили до сесійної зали, а свою відсутність на сесіях пояснювали по-різному.
Наприклад, депутат Ксенія Будь, яка представляє в міській раді партію «Сила людей» заявила, що «тарифи для людей у Вараші підвищені правильно і зменшувати їх не потрібно». В свою чергу, її колега по партії, депутат Сергій Денега, назвав бажання міського голови зменшити тарифи населенню» ще однією примхою Анощенка».
Депутат Ніна Хвалько від «Батьківщини» зазначила, що не приходить на сесії «з особистих причин», а депутат від «БПП» Дмитро Ющук не вважає за потрібне виконувати свій депутатський обов’язок, бо «гроші з медицини нібито хочуть передати на ремонт доріг».
Ситуацію коментує міський голова Сергій Анощенко:
«Пояснення народних обранців щодо їх відсутності на сесіях виглядають смішними і недолугими: «не прийшов, бо не хотів», «не прийшов, бо він не визнає наших депутатів», «не прийшла, бо відзначала 8 березня» «не прийду, бо мені не подобаються розпорядження міського голови»…
Насправді ж причини, по яких депутати не ходять на сесії, прості:
- Депутати не хочуть зменшувати тарифи для населення.
Ні для кого не секрет, що багато депутатів міської ради, зокрема, від «Сили людей» і «БПП», вважають, що тарифи населенню було піднято правильно, тож люди мусять їх мовчки сплачувати і не нарікати.
Моя позиція стосовно цього питання чітка і відкрита: тарифи необґрунтовані і їх потрібно скасовувати.
Депутати ж, які заявляють, що тарифи нормальні – не мають мужності прийти на сесію і своїм голосуванням показати свою позицію всьому місту. Якщо ви вважаєте, що тарифи «правильні» – вийдіть до людей, які вас обирали і скажіть їм про це. Але ж ні, простіше не ходити на сесії, а сидіти на дивані і усіх критикувати – для цього сміливість не потрібна.
- Байдужість до потреб освітян.
Більше двох місяців тому, 16 січня 2019 року, було зареєстровано проект рішення «Про встановлення надбавок до посадових окладів педагогічним працівникам закладів та установ освіти». Якби депутати зібралися на сесію і проголосували, то працівники закладів дошкільної освіти, педагогічні працівники БДЮТ та ДЮСШ вже б давно отримували надбавки до своїх зарплат.
В цій ситуації особливо дивною виглядає позиція начальника управління освіти Олени Корень, яка б мала відстоювати інтереси освітян, але натомість заявляє про те, що «нічого критичного у тому, що освітянам не встановлюють надбавки немає - їх можна і пізніше встановити».
Хочу довести до відома начальника управління освіти, що у Статті 59. Закону України "Про місцеве самоврядування" чітко зазначено: "Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію". Тож пізніше, припустимо, з 1 квітня, надбавки можуть бути встановлені, а раніше, наприклад, з 1 січня – вже ні.
Відтак, висловлювання начальника управління освіти більше схожі на свідоме введення в оману освітян, які через відсутність депутатів на сесіях таки не зможуть отримати надбавки до заробітних плат "заднім числом", як у цьому їх запевняє Олена Корень.
- Бажання «кроїти» бюджет за власним бажанням, а не за потребами міста.
Звинувачення у тому, що міський голова «руйнує» медичну галузь – абсолютно безпідставні, адже руйнують цю галузь і усе місто саме ті депутати, які не ходять на сесії.
Якби народні обранці працювали на користь громади, а не на чиїсь приватні інтереси, міською радою вже давно було б прийнято усі необхідні рішення і процес реформування вторинної медицини у Вараші завершився б вчасно - з 1 липня 2019 року наші медики отримали б з державного бюджету усі потрібні їм кошти.
Але група депутатів Вараша, замість того, щоб приходити на сесії і злагоджено працювати в цьому напрямку, свідомо затягує процес реформування і наполягає на тому, що гроші медикам ми маємо виділити з міського бюджету.
Про чиї інтереси дбають ці депутати?
Адже йдеться про економію в понад 10 мільйонів гривень, які могли б бути направлені на ремонт міських доріг по вулицях Соборна і Енергетиків. Тим більше, що в цьому році існує реальна можливість відремонтувати ці дороги, оскільки область готова долучитися і виділити нам на ці потреби половину коштів.
Хочу зазначити, що міське УКБ, яке очолює Сергій Бедик, не матиме до цих ремонтів жодного відношення, адже гроші з нашого бюджету підуть у вигляді прямої субвенції в бюджет області.
Наостанок хочу ще раз нагадати депутатам-прогульникам одну просту річ: не приходячи на сесії, ви робите гірше не міському голові, а свідомо шкодите усьому місту. Тож або працюйте на користь громади, або визнайте, що свій ліміт довіри від громади ви вже вичерпали і здайте посвідчення – хай на ваше місце прийдуть ті люди, які будуть насправді дбати про інтереси громади».
Прийдуть на сесію, аби вирішити власні питання?
19 березня група депутатів (серед яких О.Мензул, С.Денега, Є.Павлишин, Н.Петрович, Д.Ющук, Н.Хвалько та С.Жданюк) звернулися до міського голови із листом, в якому просять терміново скликати сесію міської ради.
http://varash-rada.gov.ua/novini/3617-deputativ-varasha-ne-mozhut-zibrati-na-sesiyu#sigProId895205b58f
Що ж змусило депутатів, які проігнорували три сесії міської ради підряд, згадати про свої депутатські обов’язки та нарешті визнати, що через їхню відсутність на сесіях ситуація в місті з кожним днем все більше ускладнюється?
Після перегляду питань, які ці депутати пропонують внести до порядку денного, їхнє раптове бажання прийти на сесію стає зрозумілим – з 40 питань близько 30 - «земельні», або ж стосуються інтересів РАЕС…
Звісно ж, питання щодо скасування тарифів населенню у порядку денному, запропонованому цими депутатами, немає.
Ситуацію коментує міський голова Сергій Анощенко:
«Хочу нагадати депутатам, що порядок денний чергової сесії формує міський голова. І хочуть вони цього чи ні, а питання щодо зменшення тарифів населенню, встановлення надбавок до окладів освітянам, виділення коштів на медицину, ремонт доріг, шкіл та ліфтів до порядку денного обов’язково буде включено.
Тож відкрито показати свою позицію стосовно важливих для громади міста питань цій групі депутатів все ж таки доведеться».
Про дату проведення чергової сесії Вараської міської ради буде повідомлено додатково. Відбудеться вона, орієнтовно, вже на початку квітня.