У Вараші відзначили День захисника України

14 жовтня – особливий день в українському календарі, який поєднав у собі чотири свята: старовинне християнське свято Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА та День захисника України.

Цього року відзначення Дня захисника України розпочалося з показових виступів рою «Стріла» ЗОШ №1 із творчою програмою зі стройової підготовки військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура» та урочистої ходи за участю представників міської влади, учасників АТО, учасників ООС в Донецьких та Луганських областях, волонтерів, військовослужбовців в/ч 3045, педагогів та учнів закладів загальної середньої освіти, представників релігійних громад, політичних партій та громадських організацій міста, серед яких - члени громадської організації «Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни», міської дитячої організації «Ольбери» та Станиці Вараш Пласту – Національної скаутської організації України.

По завершенню ходи, її учасники взяли участь в урочистостях, які відбулися в актовій залі дитячої музичної школи. Присутні у залі хвилиною мовчання  вшанували світлу пам’ять воїнів-захисників, яких уже немає серед живих.

Зі святом усіх присутніх вітали міський голова Сергій Анощенко та керуючий справами виконавчого комітету Вараської міської ради, голова громадської організації «Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни» Борис Бірук, побажавши їм миру, благополуччя та достатку. Зокрема, у своєму виступі міський голова наголосив: «14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, Україна вшановує своїх Героїв, тих, хто упродовж століть боронив нашу землю від ворога.У різні часи ці люди писали сторінки історії нашої держави. Ціною власного життя вони доводили право українців  на власну державу. Наш святий обов’язок – берегти світлу пам’ять про захисників України. Низько вклоняємося українським воїнам і дякуємо за ваш неоціненний подвиг! Вшановуємо міцність духу наших славних предків та пишаємось хоробрістю сучасних героїв – захисників української землі!».

Після вітань відбулася церемонія нагородження патріотів та захисників України. За вагомий внесок у ствердження української державності, захист територіальної цілісності та з нагоди Дня захисника України міський голова Сергій Анощенко вручив грамоти виконавчого комітету Вараської міської ради та грошові винагороди членам громадської організації «Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни». За активну громадську позицію та значний особистий внесок у розвиток аматорського мистецтва, грамоти виконавчого комітету Вараської міської ради та грошові винагороди з рук міського голови отримали учасники народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Заграва» і учасники народного аматорського хору «Ветеран».

Урочистості продовжилися концертною програмою, в якій взяли участь вокальний гурт «HoтaHeo» (м.Луцьк), Школа рукопашного бою «Сварог» (м.Рівне), ансамбль української пісні «Брендові» (керівник А.Лішун), народний аматорський ансамбль бандуристів «Берегиня» ( керівник Л.Петрик), солістка центру дозвілля відділу культури виконавчого комітету Вараської міської ради Світлана Тиндик, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Заграва» та вихованка МЦ СССДМ Аполлінарія Пашко.

Також учасники заходів мали можливість скуштувати смачну «солдатську кашу», яку їм приготували члени громадської організації «Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни».

В цей день учасники АТО та ООС поклали квіти до пам’ятних дошок та могил загиблих учасників АТО – мешканців нашого міста.