Вараш претендуватиме на звання молодіжної столиці України

29 січня відбулася конференція на тему: «Вараська міська територіальна громада – молодіжна столиця України».

В заході взяли участь - заступник голови облдержадміністрації Людмила Шатковська, директор департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Юлія Шигорева, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Рівненської облради Ігор Ясенюк, голова комісії з економічних питань та комунальної власності Рівненської облради Андрій Пехотін, міський голова   м.Вараш Олександр Мензул, заступники міського голови Дмитро Стецюк, Михайло Волинець, Ігор Воскобойник, секретар Вараської міської ради Геннадій Дерев’янчук, керуючий справами Сергій Денега, заступники генерального директора ВП «Рівненська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» Ігор  Вітковський та Сергій Таякін, голова правління ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м.Рівне) Олена Хмельник, голова організації молоді первинної профспілкової  організації ВП «Рівненська АЕС» Євгеній Бураков,  представники бізнесу, громадських організацій, активісти Вараської територіальної громади.

Мета заходу – долучитися до участі в національному конкурсі «Молодіжна столиця України – 2022» з відзначення найкращої міської територіальної громади для проживання та розвитку молоді,  отримання статусу «Молодіжна столиця України – 2022».

В рамках конференції обговорено  питання:

внесення питання молодіжної політики до пріоритетів розвитку  Вараської міської територіальної громади;

залучення молоді до державотворчих процесів, суспільно-політичного життя громади та участі в прийнятті рішень з молодіжної політики;

створення молодіжних центрів та молодіжних просторів для дозвілля, розвитку й самореалізації молоді громади (презентація проєкту «Вараський молодіжний центр»);

рівень розвитку та доступності культурної та спортивної інфраструктури в місті (презентація проєкту «Трансформація бібліотеки»);

надання фінансової підтримки для реалізації молодіжних проєктів.

Також під час конференції від ГО «Агенція сталого розвитку міста» було представлено заплановані проєкти. Зокрема, створення креативного хабу у Вараші, продовження проєктів «Вражай та надихай», фестивалю EnergyArtFest.

Під час конференції підписано меморандум про співпрацю між Вараською міською радою, ВП «Рівненська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» та громадськими організаціями в м.Вараш.

Молодіжна столиця України - це щорічний конкурс, започаткований Міністерством молоді та спорту України, Українським інститутом міжнародної політики та Національною молодіжною радою України, з відзначення найкращого міста для проживання та розвитку молоді.

Молодіжними столицями України були такі міста як Львів, Кам'янець-Подільський і Тернопіль.